Gothic 5 Piranha Bytes ?

Cedric

GołoWąs
Dołączył
31.8.2010
Posty
2713
BP ?
Koncern paliwowy zajmuje sie teraz grami ? Ciekawa wiadomość :trollface:

I pisz po polsku ,nie polskiemu
pisze się -wypożyczyło ,prawa

Ja czekam bardziej na Gothica 5 niż na Risena 2 ,ale skoro są spod ręki PB to obie będą wymiatac
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Ja czekam bardziej na Gothica 5 niż na Risena 2 ,ale skoro są spod ręki PB to obie będą wymiatac

A ja wręcz odwrotnie, choćby dlatego, że Risen 2 wyjdzie w tym roku i wszystko wskazuje na bardzo dobrą produkcję, a co do Gothica 5 nic nie jest pewne...
 

Cedric

GołoWąs
Dołączył
31.8.2010
Posty
2713
Niby tak ,ale nie polubiłem 1 Risena za bardzo ,więc nie wiem czy 2 przypasuje. Ale na 2 jak napisałem wyżej też będę czekać ,choćby ze względu na sea rates :trollface:
A Gothic to Gothic :trollface:
Oprócz Arcanii ofc :lolface:
 

hycel

New Member
Dołączył
14.5.2011
Posty
1
Według mnie gothic 5 zrobione przez PB jest dość prawdopodobne . Sokoro mają te prawda do gothic mogą spróbować zrobić niezłą grę . Wielu ludzi chciałoby aby powstała nowa osłona . Osobiście trzymam kciuki za Gothica bo uwielbiam te grę . Mimo porażek w zmierzchu bogów i Arcani .
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
najbardziej optymistyczny scenariusz to dwie odrębne linie gier wydawanych przez PB :)

Gry sagi Risen i Gry sagi Gothic.

Risen leci sobie standardowo, btw mnie się te przeskoki w czasie podobają. Btw wyobrażacie sobie zmontowanie cRPG w czasach obecnych? Ciekawe czy to realne do stworzenia.


No i Gothic. odcinają się od Arcanii i lecą od wydarzeń ze zmierzchu bogów :)
 

Frag

New Member
Dołączył
25.1.2011
Posty
89
Ja myślę ze mogli by zrobić coś w stylu tego że wracamy do starego beziego. Przez to co się stało zostaje zdegradowany lub sam podejmuje decyzję odstąpienia tronu. I rusza w jakimś interesie gdzieś tam...
Trochę dziwne by było jak by PB uznała arcanie za nie byłą i prowadziła fabułę od ZB. No ale, w końcu to jest Gothic 5 co nie? No to chwila, gdzie jest Gothic 4? Nie mogą się odciąć od Arcani bo będzie to nie logiczne. :trollface:
Chyba że zrobią Gothic 4 (Nie ArcaniA Gothic 4) w co wątpię. Ja myślę że jak mają zamiar robić Gothic 5, to coś wykombinują tak żeby wszystkim się podobało. :)
 

Kysiu20

New Member
Dołączył
5.6.2011
Posty
2
Witam wszystkich. Narazie jeszcze nie poznałem większego fana Gothica od siebie każdy tak mówi. Zaarejestrowałem się żeby włączyć się do tematu czy będzie gothic 5... Jeszcze od siebie dodam 1,2 najlepsze RPG jakie grałem, 3 im nie dorównuje ale jest też jedną z lepszych gier, 4...powiedzmy popadła w przeciętność. Kontynuacja Gothica ma szanse zaistnieć lecz najszybciej będzie za 2, 3 lata. Mam nadzieje że PB zajmie się tym mimo że tworzy teraz Risena. Sama nazwa Gothic to już slogan przyciągający ludzi. Tą nazwe zna nawet chłopak który nie grał nigdy w gry RPG. Gothic to marka wątpie aby PB się tym nie zajeła prędzej czy póżniej. Co do Fabuły można ją tworzyć w rózny sposób, mimo że wielu z was twierdzi że będzie naciągana, dlaczego tak twierdzicie??? Sam bym stworzył kilka kontunuacji do 3 jak i Arcanii.W temacie jeden z was zauważył że można by zrobić całkiem nowego Beziego. Np syn Rhobara III z Nadią (Khorinis). Zaczynamy 5 na wyspie, kontynuacja w Myrtanie plus nie zbadane krainy( mamy już dwie częsci ). Fabułe można wymyślać w rózny sposób nie psując gry wyjść jest wiele!!! Gothic 5 to nuta przyszłości ale realna!!! View attachment 15
 

Cedric

GołoWąs
Dołączył
31.8.2010
Posty
2713
Nadja ma imię, bezi już też - Rhobar III.
Gdybym był normalnym ojcem to gdyby urodził mi się syn nadałbym mu imię :lolface:
 

mich145

New Member
Dołączył
26.6.2011
Posty
1
Można zrobić taka fabule ,że np Rhobarowi III urodził sie syn ,tuż przez nadaniem imienia porywa mu syna jakiś typ .Rhobar rusza na wyprawę aby odzyskać syna, to może być główny wątek .Gra może odgrywać sie na Wyspie Khorinis lub na Myrtanie można też dodać inną wyspe np tą co wystęmpuje w Arcani Feshyr czy jakoś tak .
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Risen leci sobie standardowo, btw mnie się te przeskoki w czasie podobają. Btw wyobrażacie sobie zmontowanie cRPG w czasach obecnych? Ciekawe czy to realne do stworzenia.
Namiastkę tego mamy w seriach GTA, Mafia i Just Cause. Polecam Just Cause 2, bo jest dosyć grywalne, dużo zadań, głównych i mniej głównych, jednak do Gothica się to nie umywa.

Wracając do tematu G5, nie sądzę, aby kiedykolwiek powstał, PB w którymś wywiadzie mówili że póki co nie mają w planach nawet zająć się Gothiciem. Bardzo dobrze, Risen był świetny, Risen 2 może wydawać się trochę kontrowersyjny, ale liczę na równie świetną grę co poprzedniczka.
 

Rydalt

New Member
Dołączył
24.6.2011
Posty
29
Nie przypuszczam możliwości powstania piątej części. Trzecia i czwarta już pokazały nam cenę postępu. Każdy wie, co się dzieje z grami w kolejnych odsłonach - czas zmusza twórców do korzystania z nowych rozwiązań, które ciągną za sobą zwyczajnie odejście od specyficznego ducha gry. Tylko mistrz potrafi starą grę wprowadzić w nową epokę zachowując jej tożsamość. Ciekawe, czy panowie z PB są w stanie to zrobić.
Niszczącą działalność czasu odczuła exempli gratia seria Worms.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Świetnym rozwiązaniem byłoby stworzenie tzw. Remake'u czy Repack'u pierwszej części Gothic'a. Na pewno sprzedałby się jak ciepłe bułeczki, koszty by były zmniejszone, bo przykładowo dialogi są już nagrane, można by było pokusić się o kilka nowych questów. Silnik PB już ma, mianowicie ten, na którym postawili Gothic 3 i Risen, a teraz stawiają Risen 2. Taka wersja na pewno byłaby czymś świetnym dla nas, graczy jak i również dla Piranii - szybki zarobek. Do tego Gothic zebrałby szersze grono fanów, bo o takiej produkcji byłoby bardzo głośno. Ale to są tylko piękne spekulacje, nie sądzę aby moje marzenia ujrzały światło dzienne.
 

Isidro

Szalony Bartek
Weteran
Redakcja
Dołączył
9.3.2009
Posty
6373
Myślę że Górnicza Dolina w grafice z g3 byłaby zbyt...łagodna? Tak mi się wydaje ;) I na pewno oryginał jakim byłby Gothic 1 z 2001 bodajże byłby lepszy niż ten remake.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Mówiłem tu raczej o grafice z Risen, została moim zdaniem o wiele poprawiona, optymalizacja też jest dobra, a w Risenie też można było znaleźć mroczne miejsca (piękne jest zachodnie wybrzeże podczas nocnego sztormu).
 

Kolosz

New Member
Dołączył
25.6.2011
Posty
16
PB musiałoby mieć świetny pomysł na fabułę, ponadto wymagania fanów po G4 znacznie wzrosły, więc tak naprawdę G5 to wielkie ryzyko, osobiście wolałbym dalszy rozwój Risena, który ma spory potencjał.
 

Laskov

New Member
Dołączył
27.4.2011
Posty
63
Moim zdaniem kontynuowanie Gothic`a to dobry pomysł i zgadzam się z Koloszem że po Gothic`u 4 będą olbrzymie wymagania ale PB na pewno jakoś sobie poradzą bo jak można porzucić taki pomysł ? jestem ciekaw ile oni zarobili na wszystkich częściach.
 

sep z gothica

New Member
Dołączył
27.6.2011
Posty
15
a może gothica połączyć z risenem a pretekst do połączenia tych dwóch światów byłby taki że magowie popełnili fatalny błąd i zamiast na przykład stworzyć jakąś potężną broń na prośbę króla stworzyli tunel magiczny między światami który wessał króla i kilku jego przyjaciół np. diega miltena gorna tego pasterza z 4 i kilku innych
 

Cedric

GołoWąs
Dołączył
31.8.2010
Posty
2713
A może Harry Potter ?
Nie wymyślajcie takich dennych fabuł. PB słynie z tego, że dobre fabuły robi , tylko nie kończą nigdy projektów,a wydają powiedzmy 80-90 %
A z tunelami magicznymi , bąblami czasu, jakimiś innymi pierdołami nie mieliśmy do czynienia i mieć nie będziemy. :eek:jciec:
 

Cedric

GołoWąs
Dołączył
31.8.2010
Posty
2713
Taa, varon team to profesjonaliści.
Dla niewtajemniczonych wklejam fabułę moda-gry , G2NK na silniku UDK
gra zaczyna się po wydarzeniach z gothic 4 , rhobar 3 znany jako bezimienny z gothic 1,2,3 w pewnym momencie wpada w bąble czasu i cofa się do czasów po pokonaniu śniącego , w grze wcielamy się w nową postać o imieniu horseman który ma uratować świat przed zagładą , gdyż jak horseman opuszczał swe rodzinne strony bogów to rozwścieczyło i wysłali na niego plagę która ma misję zniszczyć całe khorinis i zabić horsemana raz na zawsze , ta apokalipsa doprowadziła do tego że odsłoniły się nowe tereny i przypłyneli ludzie z różnych stron świata aby pomóc zagrożonemu khorinis , więc będzie więcej walk , będzie można wspierać armię na wojnie , możliwość budowania nowych budynków za pomocą budowniczych , własna willa i dynamiczna walka z tytanami . pojawią się też nowe rzeczy i mobs'y takie jak tarcza,hełm , balista,skrzydła i konie
zostanie także zmieniony silnik
 
Do góry Bottom