Gothic 5 Piranha Bytes ?

termi3

New Member
Dołączył
16.10.2010
Posty
7
Nie ma to jak G robił Piranha bytes ;( to były klimaty Acrania to badziewie tylko Arcanie żałuję że kupiłem ;( co wy na to jak by powróciła Piranha ?

http://www.youtube.com/watch?v=iSVM_gCq3EE
 

Binek7

Member
Dołączył
26.9.2010
Posty
533
Filmik przedstawia 3 częśc gry. A osobiście wątpie by PB wróciło jeszcze do tworzenia Gothica. No chyba, że jakiś cud. Nie wiadomo w ogóle czy G5 bedzie, kiedyś był w planach, ale nic nie wiadomo na pewno. Pewnie jak wyjdzie bedzie nastawiony tak samo na kase jak Arcania...Wolałbym żeby nie wychodził skoro ma tak wyglądac.
 

igor1988bb

Member
Dołączył
2.10.2010
Posty
127
PB raczej nie odzyska praw do swojego dzieła, po za tym bądźmy szczerzy, po wypuszczeniu na rynek Zmierzchu bogów, niegdyś wspaniała firma całkowicie się ośmieszyła i w ten sposób twórcy pokazali że zależy im tylko na kasie jak również przekazując pałeczkę jakimś Hindusom którzy zamiast stworzyć dodatek podobny do Nocy Kruka, zrobili kontynuację którą można uznać na co najmniej naciąganą gdzie w bardzo okrojonym świecie, gdzie nawet filmik początkowy nie jest animowany tylko pokazany w sposób podobny do czytanego na głos komiksu jednak może ta gra znalazła by miejsce w sercach kilku fanów (np. z naszego ukochanego forum :lol: ) gdyby nie fakt że gierka nawet po interwenci fanów nie chciała chodzić w stabilny sposób umożliwiający granie na słabszych komputerach tak jak obiecali twórcy. Czy szef PB chociaż spojrzał na to co zrobili "wykonawcy"po jego zleceniu? Szczerze w to wątpię bo na pewno by nie pozwolił na to żeby coś takiego ujrzało światło dzienne i dopiero teraz po ukończeniu Risena, PB zainteresowało się tym wszystkim pracując nad "Gothic Zmierz Bogów Edycja Rozszerzona". Cofnijmy się nieco do roku 2001, gdzie ukazał się pierwszy Gothic, z pozoru jest on zwykłą gierką typu RPG, a jednak okazał się być tytułem, który zdobył ogromną rzeszę fanów przykładem może być nasze forum :lol:, po sukcesie pierwszej części już po roku została wydana kontynuacja historii bezimiennego bohatera w postaci drugiej części i niewiele później doszedł dodatek "Noc Kruka", który również zdobył nie mniejszy sukces. Po 3 latach w 2006 roku wyszedł na świat długo oczekiwany Gothic 3, który przeszedł nieuniknioną wymianę silnika i systemu gry, jednak ten zabieg który miał zwiększyć popularność przyniósł odwrotny skutek i mimo nowego silnika graficznego oraz ogromnego terenu do zwiedzania,nowy tytuł pod względem fabularnym i stabilnością gry,wielu graczy uznało nowy tytuł za gniot i gierka straciła na popularności . PB próbując odzyskać graczy przekazuje gre indyjskiej firmie Trine Games która całkowicie psuje grę.
Moim zdaniem Gothic 3 mógł by być hitem gdyby był bardziej dopracowany, ale nie o tym jest temat.
Co do 5 to nie wiem jakie będą dalsze losy, ale uważam że gdyby PB odzyskało prawa to może by stworzyli coś nowego
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
PB próbując odzyskać graczy przekazuje gre indyjskiej firmie Trine Games która całkowicie psuje grę.
Moim zdaniem Gothic 3 mógł by być hitem gdyby był bardziej dopracowany, ale nie o tym jest temat.
Co do 5 to nie wiem jakie będą dalsze losy, ale uważam że gdyby PB odzyskało prawa to może by stworzyli coś nowego

To nie PB oddaje ZB innej firmie do realizacji, tylko JoWooD już po rozstaniu z PB, bo przecież prawa do nazwy Gothic zostały przy tych drugich. Więc to co piszesz, to duża nieścisłość.

Co do G5, doszły mnie słuchy o jakichś rozmowach między PB i JoWooD, ale nie sądzę aby coś z tego wynikło. Z kolei, jeżeli piątkę będą dalej robili kolesie ze Spellbound, to nie wróżę temu tytułowi niczego dobrego. Oczywiście z punktu widzenia fana serii, bo jeżeli chodzi o sukces komercyjny, to zapewne osiągną swój cel, ale kosztem coraz mniejszego podobieństwa do protoplastów.

Zatem z naszego punktu widzenia, nie idzie to w dobrym kierunku. Gdyby rzeczywiście doszło do ponownej współpracy PB i JW, to może seria odzyskałaby integralność, ale przecież m.in. ze względu na forsowane rozwiązania przez PB (które niekoniecznie pasowały JoWooD) rozstali się za pierwszym razem, więc powrót do współpracy opierałby się na innych założeniach, niekoniecznie dobrych dla fanów.

Tak więc myślę, że seria, będzie kontynuowana, ale nie koniecznie pod starą egidą i nie z G5 w tytule, a co za tym idzie, będą to nowe wariacje na temat... I tylko tyle.
 

Esmallion

New Member
Dołączył
26.10.2010
Posty
194
Może jesli Jowood upadnie to odzyska prawa drogą sądowniczą lub je wykupi. A jak będzie na prawde to nikt nie wie. W kazdym razie, nie liczyl bym na powrot do korzeni...
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Pod wpływem pojawiających się informacji o rychłym odzyskaniu praw do Gothica Przez Piranhe odświeżam topik.
By podgrzać atmosferę wrzucę wam małe co nieco w postaci fanarta :)

med_gallery_7736_19_69695.png


W galerii znajdziecie nowy dział i jeszcze jednego fanarta :)

Co sądzicie o możliwości powstania Gothic 5? Jakie byłyby wasze oczekiwania wobec części z numerkiem 5?
 

Aniol Stroz

Najlepszy grafik
Moderator
Redakcja
Dołączył
14.10.2006
Posty
2045
Cóż, jeśli okaże się, że naprawdę PB stworzy Gothica 5, to oczekiwania będą ogromne.. Jeśli chodzi o mnie, to chciałbym przede wszystkim powrotu do na stare śmieci - czytaj wyspa Khorinis. Do tego dochodzi oczywiście nasz bezimienny bohater z części 1 - 3. Sam nie wiem jak chciałbym, aby wyglądała fabuła. Może powrót Śniącego, whatever, byleby powrócić tam, gdzie to wszystko się tak naprawdę zaczęło.

Co mogę więcej powiedzieć, czekam z niecierpliwością na dalsze wieści :). Bądźmy dobrej myśli.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Jak Pirania odzyska prawa do Gothic'a, to z wielką przyjemnością pograłbym w "Repack" Gothica 1. Nie wiem czy dobrze to nazwałem, chodzi mi o odświeżenie starej gry, tworząc ją na nowszym silniku, np na tym użytym do Risen i Gothic'a 3. To jest szczyt moich marzeń związanych z Gothiciem, nie chcę aby ta gra miała 70 części, niech będzie ich kilka i niech każda będzie piękna, śliczna i słit.
 

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
Cóż, jeśli okaże się, że naprawdę PB stworzy Gothica 5, to oczekiwania będą ogromne.. Jeśli chodzi o mnie, to chciałbym przede wszystkim powrotu do na stare śmieci - czytaj wyspa Khorinis. Do tego dochodzi oczywiście nasz bezimienny bohater z części 1 - 3. Sam nie wiem jak chciałbym, aby wyglądała fabuła. Może powrót Śniącego, whatever, byleby powrócić tam, gdzie to wszystko się tak naprawdę zaczęło.

Co mogę więcej powiedzieć, czekam z niecierpliwością na dalsze wieści :). Bądźmy dobrej myśli.


Matko, co za badziewne pomysły. Bez urazy AS ; o.
Powrót na Khorinis? Nie widzę sensu, gdy spędziliśmy na niej 2 i pół części gothica i jakieś 4 lata. Powrót Śniącego? A po kij grzyba? Ty chcesz Gothic 5 czy Gothic 1 z poprawionom grafikom?

Kontynent w uniwersum Gothica jest duży, jest naprawdę sporo miejsca by dalej poprowadzić jakąś fabułę. Nie wiem jak się kończy Arcania, ale z tego co słyszałem była opcja by odczarować opanowanego przez demona Beziego. A więc Bezi jest odczarowany, to rusza dalej by nawracać lud czy kij wie co on tam by chciał robić. Ale ponieważ został odczarowany, zły demon wessał czopkiem jego umiejętności. I znów zaczynamy jako pospolity frajer. To tylko opcja. Nie wiem czy autorzy będą mieli taką możliwość, ale mogą nie uznać historii, która miałą miejsce w Arcanii i przedstawić swoją wersję dalszych wydarzeń po Gothic 3.

Mnóstwo dróg do wyboru.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
To tylko opcja. Nie wiem czy autorzy będą mieli taką możliwość, ale mogą nie uznać historii, która miałą miejsce w Arcanii i przedstawić swoją wersję dalszych wydarzeń po Gothic 3.

Szczerze wolałbym, żeby to była jednak kontynuacja od Gothica 3 i raczej wątpliwym wydobywałoby się, żeby mogli rozwinąć fabułę arcani. No chyba, że się jakoś dogadają. Choć znowu włażenie w konszachty może się źle skończyć. Dodatkowym atutem byłby powrót do Beziego. Ten nowy bohater w Arcani był ok ale jak zobaczyłem go w grze i był szarym NPCtem, do tego praktycznie ze znikomą rolą to jakoś tak dziwnie się czułem :)

Jak Pirania odzyska prawa do Gothic'a, to z wielką przyjemnością pograłbym w "Repack" Gothica 1.

Mnie osobiście marzy się Gothic Enhanced edition :)
Gothic aczkolwiek maksymalnie podrasowany. Poprawione babole. Wykorzystane wszystkie lokacje, rozbudowana fabuła. Coś pięknego. Nawet mógłby być w starej grafice, choć odświeżona też mogłaby wprowadzić zupełnie nowy klimat do gry :)
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Takie coś już jest, w postaci Mrocznych Tajemnic , oraz kiedyś będzie w Czasie Zapłaty. Oczywiście nie jest to samo co Enhanced Edition, które zrobić by miało Piranha Bytes, ale mi już tyle starcza. Przydałby się stary dobry Gothic z odśwież[byk]om[/byk] grafik[byk]om[/byk].
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
akie coś już jest, w postaci Mrocznych Tajemnic , oraz kiedyś będzie w Czasie Zapłaty

Mnie to tak nie usatysfakcjonowało :)
Zwłaszcza, że CZ jeszcze nie wyszedł i czasami martwię się, że skończy jak Duke Nukem forever ;p przekładany w nieskończoność.

Ale wróćmy do głównego wątku, bo mamy rozmawiać o Gothic 5(?)
 

Aniol Stroz

Najlepszy grafik
Moderator
Redakcja
Dołączył
14.10.2006
Posty
2045
Boom, po prostu napisałem co ja bym chciał. Strasznie mnie ''jara'' Khorinis i wszystko co z nim związane. Poza tym, to tylko moje osobiste marzenia, które pewnie i tak się nie spełnią :p.

Swoją drogą, chyba ciekawie by było, gdyby PB jakby ominęło Arcanię, tzn stworzyło kontynuację po trzeciej części. Powracanie znów do G1 czy G2 z poprawionymi błędami IMO nie jest dobrym pomysłem. Nawet jeśli byłoby pełno nowości, to ja jednak wolałbym kolejną serię :).
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Powracanie znów do G1 czy G2 z poprawionymi błędami IMO nie jest dobrym pomysłem.

Wiem. Ja myślałem raczej o takim bonusie dla fanów ;) Poza nową częścią.
 

Aniol Stroz

Najlepszy grafik
Moderator
Redakcja
Dołączył
14.10.2006
Posty
2045
Pewnie taki bonus spotkałby się z pozytywnymi komentarzami, tylko, że to się wiąże z kosztami i myślę, że mimo wszystko PB byłoby szkoda na to pieniędzy ^^
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Pewnie taki bonus spotkałby się z pozytywnymi komentarzami, tylko, że to się wiąże z kosztami i myślę, że mimo wszystko PB byłoby szkoda na to pieniędzy ^^

Tak się rozmarzyłem :) Aczkolwiek mogliby współpracować jak przy Enchanced do ZB. Przy wsparciu Piranii :)
 

Aniol Stroz

Najlepszy grafik
Moderator
Redakcja
Dołączył
14.10.2006
Posty
2045
Pewnie, i na pewno znalazłaby się niejedna grupa, która chciałaby się tym zająć ^^. Może warto w przyszłości podsunąć taki pomysł PB? :p
 

Binek7

Member
Dołączył
26.9.2010
Posty
533
Nie no, aż się wierzyć nie chce...:D

Jeśli rzeczywiście PB odzyska prawa do Gothica, to mam nadzieje, że oczekiwania ich nie przerosną. Mam nadzieje, że będzie się to opierać na nowej historii, nie widze sensu powracania do tego co wydarzyło się w G1 czy G2 tak jak to słusznie zauważył Boom. Jak na razie jeszcze nic na pewno nie wiadomo, ale jak widać już każdy się nieco napalił na tą grę, patrząc przez pryzmat tego co z Gothiciem się stało gdy JoWood zabrało prawa do tworzenia PB...Oby Gothic odzyskał dawną sławę, żeby znów można było zarywać nocki dla niego, bo aż od kompa odejść by się nie dało. :)
 

undertaker98

New Member
Dołączył
11.4.2011
Posty
1
według mnie najlepiej było by jak by do dyspozycji była wyspa Korinis górnicza dolina ta kraina za górami Myrtana wyspy wokół niej żeby te cztery wyspy Idorath się odrodziły i żeby byli wszyscy których poznaliśmy w poprzednich częściach mogłoby być coś takiego jak że np. wcześniej w 2 części zabiliśmy Sylwio więc gdzieś mógł by być zombi Sylwio :) i żeby bogowie przybrali ludzką postać i można by było ich zabić a i jeszcze mogli by dodać krainę bogów czy coś takiego tam gdzie wcześniej przebywali bogowie o i tam mogą się znajdować smoki z 2 i śniący z 1 o i te rzeczy Addanosa było by super xD :trollface: :lol:
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Myrtana wyspy wokół niej żeby te cztery wyspy Idorath się odrodziły

Świetny pomysł :) Wręcz idealny na fabularny wątek. Choć problem byłby tej natury, że przecież Bogowie zostali pokonani i wygani ze świata. Mimo to odrodzenie się Beliara i 4 świątynie Idorath mają sens.
 
Do góry Bottom