Walka

Status
Zamknięty.

Stalker

New Member
Dołączył
21.1.2008
Posty
28
Hhhmmmmmm zawsze sie zastanawialm jak dobrze walczyc w gohicu np: robic jakies obkrety czy cos bo nie raz mi sie cos taliego udaje a to zwieksza szanse na wygranie pojedynku dlatego prosze czy mogl mi ktos wytlumaczyc jak sie dobrze walczy?

Pozdro Stalker B)
 

alus944

Member
Dołączył
9.1.2008
Posty
78
Cios z lewej , z prawej i blok :) Wg. mnie tak najlepiej i np. na pełzaczach to jest najsskuteczniejszy sposób walki :)
 

Zomin

Member
Dołączył
20.4.2007
Posty
739
Sposób walki zaprezentowany przez Ścierwojada został nie przyjęty z powodu opisywania sposób walki z potworami humi.. humani...ehh.. :p MNIEJSZA, ludzkimi takimi jak np. Orkowie i innymi używającymi broń istotami. W przypadku walki ze zwierzętami najlepiej używać ciosu z doskoku, po czym czekać aż adwersarz się zbliży. Po każdym z takim ciosów odskakuje co pozwala na:
a)ucieczkę
b)czas na przygotowanie się do 2 ataku.
W przypadku walki z dużą ilością dość silnych wrogów nie ma dobrej taktyki. Można starać się walić 1 zanim się go nie zabije lub odciągać je ze stada pojedyńczo.
PoZdRo! :)
 

gorn321

New Member
Dołączył
26.1.2008
Posty
26
jak dla mnie to obroty są najlepszymi ciosami dobrze jest też odciągnąć przeciwnika ze stada.i oczywiście atak z daleka np z łuku,kuszy lub magią.
 
Dołączył
18.9.2007
Posty
88
Najlepszy sposób na walkę w Gothicu 3 na ludzi i na orków, to podejść do nich i wciskać cały czas lewy. Nie będą mieli czasu żeby kontratakować.
 

Dami 1200

Member
Dołączył
27.8.2007
Posty
174
Z kolei w G2 moim zdaniem najskuteczniejszym sposobem walki jest : atak do przodu ( ctrl + strzałka do przodu ) a potem szybki blok ( ctrl + strzałka do tyłu )... Jeśli używasz tego sposobu w odpowiednim momencie możesz prawie zdziałać cuda ( ja n.p jak miałem misje od Pepe zabicia Bullka, a nie miałem wtedy gildii, miałem skórzany pancerz i miecz obr. 30 siły też 30, lecz odpowiedni atak i obrona umożliwiły mi wypełnienie tej misji za 3 próbą ).

P.S a propos poprzedniego postu to w G3 to jest sposób najprostszy i skuteczny ( stosuję go na zwierzęta ), ale ja wolę to robić inaczej : gdy widzę, przeciwnika (jednego człowieka lub orka) to szykuję się do wbicia mu miecza w brzuch... gdy widzę, że jest w miarę blisko rozpoczynam cios, który zwykle go trafia i zanim się pozbiera wyprowadzam serię ciosów typu LPM..... ale jeśli przeciwnik uderzy pierwszy to najlepiej jest go uderzyć ciosem krótkim ( PPM ).....
 

kamil-magic

New Member
Dołączył
10.4.2008
Posty
4
CYTAT(Ścierwojad @ 24-01-2008, 20:34) index.php?act=findpost&pid=167483
Cios z lewej , z prawej i blok :) Wg. mnie tak najlepiej i np. na pełzaczach to jest najsskuteczniejszy sposób walki :)


Ja uważam podobnie ale z małą różnicą atak z lewej, prawej i w przód (strzałka w górę) potem blok :p
 

Lord Fergan

Member
Dołączył
16.4.2008
Posty
52
Jeżeli chodzi o walkę to tak:
Gothic I - walczyłem tak: Cios z lewej, cios na przód i akrobatyka jak chciał jakiś mnie złom zaatakować
Gothic II i nk - trzy kliknięcia<nie szybkie, nie długie> w lewy przycisk myszy i mam combosa.
Gothic III - trzy miecze: długie kliknięcie lewego przycisku myszy, parowania, atak, parowanie, silny atak.
 

Najemnik@

Member
Dołączył
16.7.2008
Posty
531
jak walczysz 1 vs 1 to najlepiej chyba machac mieczem lewa-prawa wtedy bedzie tylko dostawal i ma malo szans na atak zwlaszcza jak robisz tak 2 recznym wtedy trzymasz go na dystans :D
 

Karpielek

VIP
VIP
Dołączył
7.5.2008
Posty
1208
Jak walczysz w Gothic1/2/Nk np. z potworami wyprowadzasz cios lewa,prawa i tak w kołko. Gdy walczysz z orkami bronia dwureczna atkujesz lewa , prawa a pozniej blok nawet cie nie drasnie pod warunkiem ze zrecznie poslugujesz sie myszka i klawiatura. Tak samo walczysz z NpC. A co do Gothic3 gdy walczysz np. z cienostworem a jestes slabo rozwinienty atakujesz mieczem jednoreczym. On sie do ciebie przybliza, odchodzisz kawalek i cios. P.S wykosilem tak 5 lodowych wilkow na normalnym poziomie. To tyle. Oczywscie jest wiecej sposobow ale nie chce mi sie ich opisywac. Pozdro :)
 

HoteK

Obywatel
Dołączył
24.8.2009
Posty
476
Ja uważam że najlepszym atakiem jest 2 ataki z kombinacji i lewo prawo .
Takie lipne NPc np. Moe , Bandyci itp. atakują 2 z kombinacji i blok lub tylko lewo lub tylko prawo
 

kkbilon

New Member
Dołączył
24.5.2010
Posty
15
Jak atakujesz zwierzęta to warto walić w biegu na zaskoczenie potem się cofnąć i powtarzamy operacje.Gdy masz miecz dwuręczny i walczysz z istotami noszącymi broń (np orkowie) najlepiej jest robić tak: lewo -blok -prawo -przód-przód(jeśli w odpowiednim momencie naciśniesz drugi przód to bezi zrobi obrót i atak będzie o wiele skuteczniejszy.
 

Randal

Banned
Dołączył
11.10.2010
Posty
991
Poprostu wal jak popadnie ale dobrym atakiem jest:cios z prawej cios z lewej i blok przeciwnik ma małe szanse na obrone a ty duże szanse na przerzycie.
Dobrym sposobem na walke są także łuki , kusze i czary ale to tylko te ostatnie zadają duże obrażenia.
 

rado96xd

Member
Dołączył
5.10.2010
Posty
201
Ja jak walczę z potworami np. pełzacze to staram się aby potwór był w samym rogu pomieszczenia lub przy ścianie i tylko naciskać: lewo, prawo, lewo, prawo... :D. Jeśli chodzi o ludzi to jest trochę gorzej. Dosyć często przeciwnikowi udaje się uderzyć ciosem krytycznym, więc staram się 1,2 razy uderzyć po czym przeprowadzam krótką obronę i czekam na atak wroga.
 

Kamil96p

Member
Dołączył
17.10.2010
Posty
109
Jak grałem w Noc Kruka i miałem jeszcze takie średnie umiejętności bojowe to gdy walczyłem z orkiem robiłem 4 szybkie proste ciosy lewym przyciskiem myszki (wciskamy wtedy lewą strzałkę lub A i lewy przycisk myszki) ,jak było widać że ork przygotowuje się do uderzenia robiłem krok w tył po czym mnie nie trafił i wtedy znowu 4 razy lewy przycisk myszki i tak go położyłem. Gdy walczyłem z Trollem wypiłem sobie jednego szybkiego śledzia,kręciłem się wokół trolla i cały czas zadawałem ciosy w biegu lewym przyciskiem myszki , troll nie wiedział co robić bo za każdym uderzeniem zmieniałem pozycje i nie wiedział w którą stronę ma się wreszcie odwrócić :D Miałem wtedy rapier który zadaje chyba 100 obrażeń, pierwszy szybki śledź wystarczył żeby troll stracił połowę życia, gdy już przestał działać szybko pobiegłem na wzgórze ,wypiłem nowego i ruszyłem by dobić to ogromne i włochate stworzonko
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom