Sterowanie

Status
Zamknięty.

Ancymon

Member
Dołączył
29.7.2008
Posty
55
Czy odpowieda wam sterowanie klawiaturą?Mi osobiście tak,ale może znajdą się osoby które wolą mysz i klawiaturę.
Proszę o wyrażanie swojej opinii.
 

daria

Szejn
Weteran
Dołączył
3.3.2007
Posty
1525
Mi to jakoś nie przeszkadzało... Z G2 grając myszką od razu przerzuciłam się na G1 i wszystko było okey... Po prostu jest mi to obojętne, np. jak gram w G2 na laptopie, to też gram na klawie...
Wystarczy sobie odpowiednio ustawić sterowanie w opcjach i normalnie biega się na strzałkach - wiele gier ma takie ustawienia i zapewne wielu osobom ono nie przeszkadza... Albo klawa albo myszka - i już. xD

Takie jest moje zdanie na ten temat.
Pozdrawiam, Daria.
 

palpatin

New Member
Dołączył
11.8.2008
Posty
22
Ja preferuje sterowanie klawiatura + mysz, ale takie jak w G2 i dalej, a nie takie jak w jedynce (wiadomo o co chodzi) nie moglem sie przyzwyczaić jak zaczynałem grać w G2 od razu po G1
 

tezet

New Member
Dołączył
12.8.2008
Posty
3
Jak zobaczyłem sterowanie myszką w G2 to stwierdziłem że wole klawiature ponieważ w walce jest praktyczniejsze i mozna podeprzeć łokcie o krzesło xD.Przeczytałem sobie dzisiaj rano CD-Action i Komputer Świat Gry (sprzed paru lat) recenzje gothica to jak zobaczyłem że obniżyli ocene tylko dlatego że sterowanie jest na klawiaturze to aż mi tchu zabrakło... tylko dlatego że we wszystkich RPG powinna być myszka... klawiatura rządzi bo jak sie myszka rozwali to można grac dalej,a nie myszka idzie to po grze ;]
 

ShadowDiego45

New Member
Dołączył
13.8.2008
Posty
12
Ja osobiście przyzwyczaiłem się do klawiatury. Myszki nie używam ponieważ uważam że jest ona niepotrzebna.
No chyba że trzeba zrobić filmik to używam tam do ruszania kamerką :)
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Ja nie lubie grać samom (samą) klawiaturą. Zostawiam w Gothicu sterowanie takie jak jest. Z jednym wyjątkiem,
ustawiam wsad zamiast strzałek i skradanie x. To tyle.
 

kondzio1993

Member
Dołączył
13.1.2007
Posty
128
Jak dla mnie myszka wygrywa, mam dość ciągłego poprawiania kamery w GI gdy wchodze na górke lub schodze na dół.
WSAD plus mycha jest ok. W sumie w gothicu I najbardziej mnie gryzło podnoszenie przedmiotów^^. Strzałka do przodu +Ctrl . Żal, naprawde żal.
 

Najemnik@

Member
Dołączył
16.7.2008
Posty
531
Zaczynalem od G1 i bylo wporzadku, w G2 zmiany bardziej na myszke i tez wporzo i w G3 niemal sama myszka sie gra i pasuje :D
 

Karpielek

VIP
VIP
Dołączył
7.5.2008
Posty
1208
Powiem wam ze ja gdy gram w gothica uzywam klawiatury oraz myszki. Osobiscie ciezko by mi bylo grac sama klawiatura. To cale sterowanie postacia, uff. U mnie byłaby klapa...
 

bezio2

New Member
Dołączył
30.8.2008
Posty
7
ja najpierw grałem w gothica 2 dlatego przyzwyczaiłem się do sterowania klawiatura+mysz i nie zamierzam
tego zmieniać
pozdro :p
 

Dolina

New Member
Dołączył
13.9.2008
Posty
21
Myszka wygrywa.. xD Ja gram klawiaturą i myszką. Bez myszki ciężko by mi się grało, ale jakoś bym się przyzwyczaił :)
 

Xasta Mor

New Member
Dołączył
27.9.2008
Posty
14
Ja w G1 i 2 zdecydowanie wolę grać na klawiaturze. Mam wszystko pod ręką :) Myszką tylko czasami poprawiam kamerę ^^
 

aztek

New Member
Dołączył
12.10.2008
Posty
28
Sterowanie Gothica bardzo łatwo przełożyć na pada.
Jednak sterowanie analogami bywa trudne w tym przypadku ;/

Szkoda, bo ja osobiście wolałbym grać padem. Niestety Gothic zmusza mnie do klawiatury i gryzonia.
 

barlogo

Member
Dołączył
13.10.2008
Posty
96
ja osobiście gram klawiaturą jedynie w G3 gram klawiaturą i myszką ale w G1 i G2 wyłącznie klawiatura
 

Wapperek

New Member
Dołączył
17.10.2008
Posty
4
Hmm dla mnie gothic mogłby zostac przeniesiony na konsole stacjonarne, sama obsługa głównego bohatera, sterowanie, różne współczynniki itp byłby by mocnym argumentem zeby przenieść ją na konsole....ale z myszką i klawierką też daje rade, chociaz obsługa pada jest mile widziana i zapewne było by wygodniej :D
 

maciekdb1994

New Member
Dołączył
11.10.2008
Posty
29
Nigdy nie grałem z samą klawiaturą. W takiej grze, szczególnie podczas walki, trzeba się czasem szybko odwrócić, a do tego mysz nadaje się najlepiej. Chociaż gdy wiem, że nie będę walczył, to chodzę przy użyciu strzałek, a skacze na prawym ctrl - lewą rękę mam wolną, mogę więc napić się coli lub zjeść w spokoju snikersa :D.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Moim zdaniem granie wyłącznie na klawiaturze jest nieporadne.
Przynajmniej jeśli chodzi o moją osobę.
Myszka pozwala na szybsza reakcję i obroty w trakcie walki.
Z resztą od niepamiętnych czasów przyzwyczajony
do gry klawa plus mysz nie potrafiłbym tak się przerzucić tylko na klawiaturę.
Wyraźnie w Gothicu ogranicza swobodę i szybkość postaci.
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
ja gram wyłącznie za pomocą klawiatury.
nie sprawia mi zadnego problemu, nawet szybkie obroty, wyciąganie broni itp. moze dlatego że przez lata wprowadzałam dane do kompa na akord. pozatym to klawiatura laptopa i może dlatego mi łatwiej. choć przyznam że czasem pomylę klawisze i wywala mnie z gry.
z myszką mi o wiele trudniej się gra więc jej w grze nie używam.
 

damiannowak

Member
Dołączył
2.2.2009
Posty
85
Klawa i tylko klawa. Mysz mam w mało ustronnym miejscu, dlatego ze względu na wygodę w większości posługuje się klawiaturą ( W gothica 2 gram na padzie)
 

Potak

Member
Dołączył
12.11.2004
Posty
781
Na padzie ? ;O LOL ;P Pierwszy raz słysze, aby ktos grał na padzie ;P Ja osobiście klawiaturka, rzadko mi się zdarza uzywanie myszki, mówie oczywiście o GI i GII ;] Co do GIII to dużo myszą :) Ogólnie rzecz biorąc to pół na pół ;]
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom