Skojarzenia Z Gothic'iem

daria

Szejn
Weteran
Dołączył
3.3.2007
Posty
1525
A wiec pytanie takie jak w temacie... A mianowicie, czy macie cos takiego na kompie lub gdzie indziej, co przypomina Wam Gothic'a??
Wzielam ten pomysl, dlatego, ze przed chwila sluchalam jednej z tych piosenki i od razu przypomnial mi sie Gothic, a tym samym Gup :)

Gothic'a zawsze, ale to zawsze przypominaja mi trzy piosenki, poniewaz zawsze grajac w niego ich sluchalam:
- Trzeci Wymiar - Skamieniali
- Liber - Skarby
- Savage Garden - Truly Madly Deeply :)

Jak slucham tych piosenke, to az mi zal, ze juz nie mam Gothic'a :( ;P

Teraz Wy sie tym podzielcie ;p
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
A ja jak tylko gdzieś usłyszę, lub przeczytam o Gotyku to mocno mi się to kojarzy z Gothicem (podobne nazwy). Także gdy czytam o germańskim plemieniu Gotów, też ta nazwa mi przypomina Gothica.
 

El Bastardo

Władca Wiedźm
Moderator
Redakcja
Dołączył
1.10.2007
Posty
3025
Mi napewno zawsze z gotem kojażą się smoki i orkowie fajne stwory.
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
Nie zależnie w jakiego rpga gram zawsze przypomina mi sie gothic ;] I to chyba jedyna opcja, bo jak wchodzę np. na g.up to myślę co tam w leśnikach a nie o jakiej tematyce jest forum ;p
 

Arte

Member
Dołączył
23.1.2005
Posty
84
Przeważnie grając w Gothica słuchałem OST z filmów typu Gladiator, leciała mi także epic metal jakim jest Rhapsody, troszku rocka itp. itd. =)
Nieraz gdyw wchodzę na jakąś stronke i widzę jpg`a w klimacie fantasy przez głowe przechodzi mi od razu myśl "Gdzie ja mam płytki z Gothickiem, muszę zagrać~"

BTW: To się uzależnienie nazywa xD
 

adamo 04

New Member
Dołączył
14.1.2008
Posty
26
mi tak samo, gdy zacznę grać w jakieś rpg porównuje je do Gothica, szczególnie mi się on przypomina gdy w tych grach występują postacie typu smoki, orkowie, lub ogólnie zbroje i miecze.
 

Vasemir

Mistrz Areny i zrzędzenia
Dołączył
8.4.2008
Posty
752
Z Gothiciem kojarzy mi się większość starych nekromantów z cRPGów - oczywiście z Xardasem. Także epitet "ścierwojad" nieodmiennie przywodzi mi na myśl świat Piranii ;)
Poza tym sam Gothic kojarzy mi się z latem - bo wtedy pierwszy raz z nim zagrałem.
 

Karpielek

VIP
VIP
Dołączył
7.5.2008
Posty
1208
Mi Gothic zawsze kojarzy mi sie z filmami typu Troja, Krol Artur i np. Wiedzmin. Wszystko zwiazane z mieczami, tarczami, lśniacymi zbrojami oraz lukami i kuszami. Jak np. wiecie zobacze miecz to od razu biore go do reki i symuluje walke z gothica. Smiejcie sie ale lubie sie tak pobawic.
 

JuKii

Member
Dołączył
1.11.2006
Posty
38
Gothic byl chyba druga gra, ktora tak mnie wciagnela i odbila sie na mnie. Stalo sie tak do tego stopnia, ze kojarze z Gothiciem wszelkie zbroje, oreze, zamki, królów, zakony, zwyczaje i wszystko inne, co jest tylko zwiazanego ze sredniowieczem. Rowniez od razu wspominam Gothica kiedy uslysze lub przeczytam gdzies "scierwojad" czy "kretoszczur" XD No i oczywiscie kiedy uslysze gdzies glos Mikolajczaka :D
 

Sidewinder

Member
Dołączył
15.7.2008
Posty
37
Mi się z gothic kojarzy imię Martyna, bo to imię przypomina nazwę kraju centralnego na kontynencie a mianowicie Myrthana.
Po za tym piosenka Liber- Skarby (stare dzieje jeszcze w G1 grałem pierwszy raz) plemię staro grmańskie (gotów), budowle gotyckie itd. Po prostu Gothic wciąga
 

Everon_92

Member
Dołączył
5.4.2008
Posty
172
Mi podobnie jak pozostałym Gothica przypomina wszystko co ma związek z samym Gothiciem.Czyli rycerze,palladyni,uzbrojenie,magowie,smoki,zamki,itp,itd.Tak samo zresztą jak z książką Władca Pierścieni:p
A pozatym to kojarzy mi się jeszcze......uwaga......radio Eska:pA to dlatego że gdy ppierwszy raz grałem w G1 to nie działał mi dźwięk w PC i zawsze włączałem sobie radyjko,które zawsze ustawione jest na 105,6:p
 

Elessar

Inkwizytor
Weteran
Dołączył
30.12.2007
Posty
2679
Gothic zawsze kojarzy mi się z beztroskim dzieciństwem (można było ciągle grać) i starymi kumplami oraz... wszystkim co fajne. Na myśl przychodzi także średniowiecze (bitwy, paladyni i w ogóle) i taka jedna fajna piosenka tylko nie pamiętam tytułu :( .
 

alus944

Member
Dołączył
9.1.2008
Posty
78
Hehe xD hm.. z Gothic'iem kojażą mi się tosty, bo zazwyczaj kiedy gram to też je jem :p No i jeszcze zawsze jak ktoś mówi coś o goblinach lub orkach od razu moje pierwsze skojarzenie to Gothic :)
 

Dzyl

El Principe
Dołączył
14.9.2008
Posty
1961
Mi się kojażą jakieś bitwy,obozy,zamki itp.Po zagraniu wielekrotnie w G1,G2 oraz G2 Noc Kruka pierwsze co mi przychodzi na mysl gdy słysze słowo "gothic" to górnicza dolina.Nie wiem dlaczego, może dlatego że w G1 gralem więcej razy niż w G2.
 
Dołączył
18.1.2006
Posty
32
A ja Gdy myślę / słyszę o Gothicu przypominam sobie jak kiedyś grywałem całymi nocami...
Zerkałem na zegar 1:00, myślę sobie jeszcze chwila, zerkam po chwili a tu 3:00 ;)
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Mi z Gothiciem zawsze kojarzą sie piosenki Grupy Operacyjnej. W czasie jak nawięcej w gothica grałem
to muj brat sobie kupił ich płyte i puszcał ją na wieży, że mu sie szybko nudziło słuchanie to sobie wychodził
i zostawiał mnie samego, a muza dalej leciała, dzięki temu znam dużo piosenek GO na pamięć.
 

Isidro

Szalony Bartek
Weteran
Redakcja
Dołączył
9.3.2009
Posty
6373
Mi Gothic kojarzy się z plemieniem Gotów.Z Gothiciem kojarzy mi się również Św. Jerzy ;) Chyba dlatego że walczył ze smokiem tak jak Bezio :D
 

Vendetta

Deathproof
VIP
Dołączył
27.2.2009
Posty
1393
Z czym mi się kojarzy gothic...:
Lolita, gothic lolita, sex, ostry seks, gothki, japonki, chinole, syf, marilyn manson, satanizm, dziki seks, zamek, styl gotycki, gotyk, the modders, in extremo, miecz, tarcza, średniowiecze.

To skojarzenia ze słowem Gothic ^^,
 

Silden

RPG'owiec
VIP
Dołączył
10.12.2008
Posty
1766
Mi nic nie przypomina Gothica.Jestem takim fanatykiem, że wciąż myślę o Gothicu ;)
 

Randal

Banned
Dołączył
11.10.2010
Posty
991
A mi sie Gothic kojarzy z gotykiem barzo podobne nazwy. :blink: .No i jeszcze kojarzy sie z burdelem... ;)
 
Do góry Bottom