Radio

Bojan

Spirit Crusher
Weteran
Dołączył
12.1.2008
Posty
2680
W dzisiejszych czasach, kiedy większość ludzi posiada mp3 lub multimedialne telefony, dostęp do radia mamy praktycznie w każdym miejscu. Tylko pytanie, czy w dzisiejszych czasach instytucja jaką są stacje radiowe ma racje bytu?

Ja wolę posłuchać własnej muzyki, chociaż czasem zdarzy mi się wejść w eter. Kiedy już tam zawitam to najczęściej włączam Antyradio, głównie ze względu na fajną muzykę i ciekawe audycje.
Zdarzy się również, że posłucham Radia Maryja, w którym bardzo często można usłyszeć wywiady z niezwykle inteligentnymi i ciekawymi personami.

Większej ilości stacji nigdy nie załączam, gdyż jak dla mnie puszczanie w kółko tej samej mieszanki lady gagi i innych pochodnych sezonowych hitów komercyjnych gwiazdek do mnie nie przemawia. Dawno minęły czasy, kiedy to umilałem sobie czas słuchaniem radia eski i wyczekiwaniem mundialowej piosenki Shakiry i Wyclefa Jeana :D

A jak jest z Wami? Słuchacie czasem radia?
 

Binek7

Member
Dołączył
26.9.2010
Posty
533
Zawsze słucham radia jadąc z rodzicami samochodem, głównie jest to RMF FM, albo RMF MAXX. Sam z siebie jeszcze chyba nigdy nie słuchałem radia w domu. Gdy np; jest jakaś transmisja meczu, wolę w ogóle go nie oglądac niż słuchac audycji radiowej, która mi po prostu nie leży. Często zdarza się, że owi komentatorzy radiowi mijają się z powołaniem, bo jak wiadomo komentowanie meczu przez radio jest kilkanaście razy bardziej wymagające, niż takie zwykłe w TV.
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Zazwyczaj słucham własnej muzyki bo wiem, że mi się podoba. Lecz i tak często słucham Anty-radia ( http://www.antyradio.pl/externals/online-player/online_kanaly.html ) ciekawa muzyka, ciekawe audycje i nie powtarzaja się jedne, a te same piosenki na okrągło. Weźmy takie RMF FM czy RMF MAXX, jedno a to samo w kółko. Po jednym dniu słuchania znałem piosenki na pamięć.
Ogólnie lubię słuchać radia, zwłaszcza przy grze w karty.
 

Arven

Mr. Very Bad Guy
Weteran
Dołączył
18.5.2007
Posty
3647
Nie słucham radia. Kiedyś słuchałem "rzeźni" na antyradiu, ale przejadła mi się. Teraz nie mogę się do żadnej stacji przekonać, zdecydowanie bardziej wolę posłuchać utworów na mp3 czy na telefonie. Radio ma to do siebie, że puszczają masę różnych rzeczy i tylko od gustu zależy, czy podejdą czy nie. Mi nie podchodzą.
Btw - jakich audycji w antyradiu zdarza Wam się słuchać? Może bym czegoś "skosztował" i trochę bym zmienił podejście :)
 

Bojan

Spirit Crusher
Weteran
Dołączył
12.1.2008
Posty
2680
Zazwyczaj audycje Makaka i czasem zdarzy mi się posłuchać z rana Kasprola. Poza tym polecam audycję Państwa Zientarskich ;) No i Pawła Lorocha w weekendy
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Ja tam słucham i polecam Kasprologię oraz Państwa Zientarskich. Resztę jako tako, ale da się słuchać.
 

Elessar

Inkwizytor
Weteran
Dołączył
30.12.2007
Posty
2679
Czasem posłucham Eski Rock czy Antyradia, ale w sumie nigdy nie słuchałem dużo radia, wolę swoją muzyką. Jak jadę z rodzicami samochodem, jestem zmuszony do słuchania radia ZET ;f.
Ach, jeszcze czasem słucham Radia Maryja ^^.

Ave
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Radia słucham do snu, Taki mam zwyczaj, załączam moją wiekową wieżę w tryb sleep (wyłącza się po 2h) i idę w kimę. Czego słucham? albo zet albo rmf fm. Wiem, najczęściej leci tam szit, albo hity starsze ode mnie 2 razy, którymi już rzygam, ale mimo to włączam radio gdy kładę się do łózka. Robię to już chyba z przyzwyczajenia. Generalnie nie pamiętam kiedy tak zacząłem robić, ale robię to ciągle. W ciągu dnia, gdzie bym nie był, radia nie słucham, no chyba, że w autobusie, gdy uda mi się usadowić w pierwszym rzędzie, to słucham razem z kierowca.

Zdarzy się również, że posłucham Radia Maryja, w którym bardzo często można usłyszeć wywiady z niezwykle inteligentnymi i ciekawymi personami.

Nie wiem czy ironizujesz... Tak czy siak, będąc u babuszki mimowolnie też czasami trafiam na audycje pana Nowaka. Na pewno jest to inny punkt widzenia niż w "naszych" mediach i cikawiej est go skonfrontować z tym czym jesteśmy karmieni na co dzień.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Słucham radia od zawsze i w dużych ilościach, choć ostatnio w domu mniej niż kiedyś. W pracy słucham radia Wrocław i Muzyczne radio Jelenia Góra, gdyż tylko te dwie stacje daje się złapać w budynku, w którym mój oddział ma siedzibę.
Zetki i RMFy w ogóle mnie nie interesują. Raz, że muzyka tam prezentowana to sieczka, na dodatek w kółko powtarzana, dwa- poziom tekstów redaktorów tam operujących jest żenujący, a niektóre głupie newsy po prostu nie warte uwagi. W dodatku po godzinie słuchania takiej stacji, najzwyczajniej zaczyna boleć mnie głowa.
Często słucham radia w samochodzie, szczególnie gdy jadę po Polsce i wtedy głównie radiowa trójka. W domu też słucham trójki i choć nie jest już to ta sama stara, dobra stacja, co niegdyś, to na tle innych rozgłośni trzyma jaki taki poziom. Szczególnie z wieczora zdarzają się ciekawe audycje- zarówno publicystyczne, jak i muzyczne.

Ogólnie, fajnie słucha się radia przy pracy. Sprzątasz, majsterkujesz czy wykonujesz jakąś inną tego typu robótkę, wtedy radio jest niezawodne i skutecznie umila codzienne obowiązki.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Wiadomo, że w pracy najczęściej, albo jak ze staruszkiem pracuje przy remontach. Wtedy zawsze szafa gra. Z własnej nieprzymuszonej woli uwielbiam Chill ZET. Czasem zarzucam jakieś internetowe radia. Sam się kiedyś w to bawiłem, więc mam sentyment. Generalnie radio w domu grywa u mnie bardzo często. Czasami nawet nocą jak wszyscy kimają.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
No właśnie. Yeed mi przypomniał, że słucham także (najczęściej gdy siedzę w necie) stacji internetowych i właśnie głównie chillout'owych. Z tym, że ja korzystam z klienta wbudowanego w Winampa. Nastawiam sobie w nic chill i słucham dwóch najlepszych stacji. Jedna preferuje muzykę instrumentalną, w drugiej oferta chyli się bardziej ku wokalom i to nie byle jakim.
 

Randal

Banned
Dołączył
11.10.2010
Posty
991
Radio??

Nie za bardzo ponieważ głównie siedzę w Necie a jeśli już wolę pooglądać jakieś kanały o tematyce muzycznej w telewizji lub ściągnąć coś z Neta.

Od czasu do czasu posłucham jednak radia Zet lub Radia Maryja i to tyle.
 

Randal

Banned
Dołączył
11.10.2010
Posty
991
W radiu Zet jakieś fajne kawałki muzyczne...

...a w Radiu Maryja to wieczorne modlitwy.

A co zainteresowany??
 

Nameless

Szatan na kółkach
Moderator
Dołączył
30.1.2005
Posty
1774
Tak jak panowie wyżej napisali jeśli chodzi o radio to zdecydowanie to Anty najbardziej odpowiada moim gustom. Do momentu kiedy moja kolekcja muzyczna liczyła bardzo niewiele utworów, jak i moje horyzonty były dość wąskie to radio dostarczało mi nowych kapel. Niektóre pomagał odkryć po wielu latach zapomnienia. To było kiedyś. Dziś radia słucham jadąc samochodem z kimś i codziennie rano przy śniadaniu przed wyjściem do szkoły. Daje mi to obraz trochę tego co się dzieje. Właściwie dawał bo teraz się wstrzelam w godziny pomiędzy yyy... nazwę to dziennikami. Z audycji które naprawdę lubie słuchać to Państwo Zientarscy. Choć nie powiem, że najbardziej podobały mi się jak były to audycje ojca i syna. No ale cóż, taki lajf jak to mówią.
Wyżej wspomniany przez was Loroch, jego głos mnie drażni. Zupełnie nie wiem czemu, ale jego audycje, może i ciekawe, przyprawiają mnie o mdłości.
Kiedyś suchałem Radia TOK FM, ludziom którzy są zafascyowani poiltyka, jej interpretacją czy też po prostu zdaniem polityków polecam gorąco. Mało się tam znajdzie muzyki, za to dużo przeglądów prasowych, rozmów z fachowcami i politykami.

P.S Zigu, jak kiedyś robiłem podobnie. Nie włączałem radia tylko audiobooka. Timer ustawiałem na 30 minut i z reguły po 5 traciłem kontakt ze światem. Nidy nie przeszedłem za pierwszy rozdział "Pana Wołodyjowskiego" :D
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Zapomniałem dodać, że radiowa trójka nocami ma zajebiste audycje. Muzyka jaką rzadko można usłyszeć. świetni prowadzący. Polecam.
 
Do góry Bottom