Muzyczne Wspomnienia Z Dzieciństwa

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Nie jestem pewien czy takiego tematu już nie było ale jakby co to usuniecie.

Generalnie wiadomo, że muzyka towarzyszy każdemu z nas od dawien dawna, aczkolwiek w tym wypadku chodzi mi o albumy, które są dla was wyjątkowe.
Pamiętacie je z dzieciństwa i głośno możecie powiedzieć, że to właśnie na nich się wychowaliście. W moim przypadku myślę jeszcze o czasach, gdy płytki Cd były czymś zupełnie odległym a na rynek dopiero zaczęły wchodzić discmany robiąc nie lada furorę. Oczywiście wiemy, że każdy z nas rodził się w innych czasach i niektórzy już doświadczyli tego multimedialnego boom-u (bez obrazy Boom :) )

Mnie osobiście wspomnienia cofają da czasu pamiętnych kaseciaków, często przegrywanych z radia itp. i walkmanów, które obecnie już nie są w użyciu.
Śmieszne czasy, a ja byłem jeszcze w tedy małym dzieciakiem, chociaż mentalnie chyba nie zmieniłem się nic od tamtych czasów. Moje wspomnienia cofają się gdzieś tak z 10 lat wstecz do wydania 1 99 roku Płytki RHCP Californiacation. Z pewnością się na niej wychowałem i zacząłem formować swój konkretny styl. Jako młody gachy słuchałem masy rożnych artystów, nie stroniłem również od hip-hopu. W tym momencie konkretnie chodzi mi o kaliber 44 z płytką W 63 minuty dookoła świata. W rozkwicie znałem kawałki z tego kaseciaka na pamięć. Z pewnością odpowiednio wpłynął na postrzeganie tego typu muzyki. W końcu przez długi czas słuchałem hip hopu. Natomiast typowo rockowej namiastki dała mi płytka Linkin Parka Meteora. Od tamtej pory uważnie zacząłem interesować się ostrzejszymi kawałkami. Pamiętam jak mi się popsuł kaseciak to potrafiłem siedzieć w garażu w aucie i nocami słuchać ulubionych utworów. Te trzy płytki mnie zdefiniowały za młodu. Ogromnie wpłynęły na mój muzyczny gust i z pewnością każdą z nich mile wspominać będę. Mimo wszystko nie ma co ukrywać, że wszystkiemu winien jest mój brat, gdyż jako 4 lata młodszy gówniarz po prostu podbierałem mu jak miał coś nowego he he.

a jak to było z wami?
Liczę na jakieś rozbudowane posty.
pozdro
 

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
Eh stare kasety ^^, walkman. To było tak dawno temu...
Aż wstyd się przyznać czego słuchałem będąc dzieckiem ( nie tym najmniejszym, bo wtedy dzieciak podskakuje w tańcu do byle jakiej muzyki ). Otóż o ile dobrze pamiętam pierwszą i jedyną kasetę jaką w ogóle kupiłem była kaseta Just 5. Tak, wiem, mały, głupi. Potem było jeszcze gorzej, bo zakupiłem dwie płyty Backstreet Boys, Millenium i Greatest Hits. Gdy teraz wspominam przeszłość, nie mogę uwierzyć jaki paskudny miałem gust.
Potem jednak jakoś od tego uciekłem, pojawił się Queen i zacząłem kierować swoje upodobania w kierunku rocka. Ogólnie Queen jest zespołem mojego dzieciństwa i to właśnie ich wspominam najlepiej :)
 

Thran

Che Świniara
Dołączył
17.11.2008
Posty
914
Pamiętam jak byłem malutki to słuchało się różnych smerfnych hitów lub coś takiego, ale z biegiem wieku coraz bardziej zaczynałem słuchać normalniejszej muzyki a dziś ? jestem na skraju tragedii :p jak nie Hip - Hop to jakaś muzyka z lat 80 :D a jak nie to albo jakieś techno lub metal no czasem rock :) oczywiście są piosenki które z dzieciństwa jeszcze pamiętam ale jest ich już niewiele ;)
 

wersus

Esteta ekstraordynaryjny
Dołączył
18.11.2007
Posty
1597
Hip-Hop xD Ajajaj, świństwa się tego słuchało, płyty z Bravo itp. Fu! xD O dziwo też czasami Bon Jovi :D Hmm i Walkman... :p Walkman to był sprzęcior xD A jak byłem jeszcze smarkiem to były "Smerfne Hity" i Arka Noego xDD
 

Blair

Członek #RN
VIP
Dołączył
12.11.2005
Posty
888
Mnie od najmłodszych lat tata faszerował Nirvaną, UK Subs, Jesus and Marry Chain i różnymi punkowymi kapelami. Poźniej miałem mały romans z Rapem, tym mniej ambitnym. Ten prawdziwy Rap z dusza dalej uwielbiam. Oczywiście, że wszystko słuchałem na walkmanie :D później na discmanie, kozak byłem jak dostałem na komunie discmana tego bez anty-szoka :D Oglądałem jeszcze disco relax na polsacie :)
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Co do Queena mogę się dołączyć do Booma. Ojciec ich uwielbiał i w sumie przez niego tez miałem okazje ich posłuchać.
A backstreet boysów od siostry.....;p
 

wersus

Esteta ekstraordynaryjny
Dołączył
18.11.2007
Posty
1597
A w ogóle co do rocka i metalu... Mój tata był kiedyś metalem xD Za młodu :D Ma jeszcze stertę winyli xD Ale mnie to nie ciągnęło, było lda mnie pasukdne i bezdźwięczne xD Dopiero 2,5 roku temu się nawróciłem na rock&metal xD
 

daria

Szejn
Weteran
Dołączył
3.3.2007
Posty
1525
Dużo słuchałam Hip Hopu, Kaliber 44 i Paktofonika. Głównie dlatego, że moi bracia byli ich zagorzałymi fanami, a jeszcze kiedyś każdy nie miał swojego sprzętu, więc musiałam się im podporządkowywać... Nie mówię, że słuchałam, bo musiałam, potem polubiłam, ale to właśnie dzięki nim. To były jeszcze czasy kaset.
Pamiętam też jak miałam płyty Bravo Hits, kilka płyt, też świetne kawałeczki wtedy.
A jeśli chodzi o pojedyncze nutki to:
Andru Donalds - Al out of love
Backstreet Boys - I Want It That Way
Fancy - Flames of Love
Inner Circle - Sweat (A La La La La Long)
Sccot McKenzie - San Francisco
Vengaboys - Boom, Boom, Boom, Boom
F.R. DAVID - Words Don't Come Easy
I jeszcze połowa piosenek Britney Spears do tego dojdzie.

Pamiętam jak łaziłam z discmenem, ehhhh to były czasy ;) Tych tytułów nie zapomniałam, bo szczerze powiem, że od tamtego czasu ciągle te piosenki są w mojej playliście... Nigdy ich nei zapomnę, są dla mnie czymś więcej niż zwykła muzyką, "są moimi wspomnieniami"... ^^
 

Najemnik@

Member
Dołączył
16.7.2008
Posty
531
Ja zaczynałem od jakiegoś disco polo jestes szalona, biały miś itp xD potem zaczęło sie peji słuchać i PKF i przy rapie zostałem do dziś, a prawda walkman to było coś :D potem discman ;d
 

Fahrenheit

Pimpu?
Dołączył
2.9.2009
Posty
1342
Z dzieciństwa to Smerfne Hity i Miś i Margolcia :) Do tego Lady Pank i dużo Disco - Polo :D
 

Vendetta

Deathproof
VIP
Dołączył
27.2.2009
Posty
1393
Z dzieciństwa do teraz ;)
Nirvana, Rammstein, Kazik. Później doszedł Serj, SoaD, Nightwish, jakieś zespoły death metalowe... Disco polo to nawet nie jest muzyka, wstydziłbym się to coś tutaj wymieniać, nawet, gdybym słuchał... A tym się nie splamiłem.
v
 

Nauczyciel

Martwy Pluszak
Weteran
Dołączył
12.11.2006
Posty
2497
jakies rapy czarnych malp, to dominowalo podczas mych poczatkow
potem sam sie przekeirowalem w mocniejsze rytmy thx to the internetz
 

creative75

New Member
Dołączył
4.4.2010
Posty
21
Więc tak,moje dzieciństwo to jeszcze gramofon (takie hity jak Abba,Boney M).
Na komunię dostałem płytę winylową "Franek Kimono",szał na max'a.
Potem nadszedł magnetofon firmy Sanyo-stereo.
Najbardziej to pamiętam: Kraftwerk,Mike Oldfield,Vangelis itp.
Potem nadszedł czas zmian na : Megadeth,Motorhead,Metallica,Def Leppard,Accept.
Teraz słucham oprócz disco polo ,to wszystkiego po trochu. :)
 

Blashix

New Member
Dołączył
8.2.2008
Posty
6
U mnie to było tak że za łepka (1998?) biegało się z kasetami po nowe kawałki typu 'plus i minus', ' priorytety' i całej reszcie z (obecnie) płyt ;)
To było to pierwszy polski fenomenalny psychohardcore-rap, do dzisiaj słucham Kalibra i Paktofoniki, bez dwóch zdań Ci ludzie nadali standardy niestety w obecnej chwili nikt z obecnych wykonawców hip-hop (prawie) nie dostrzega ich... bo pieniądz ważniejszy - czego efektem są firmy, grupy operacyjne, meza, libery...

'nasze bloki są zaje...ste' - brak słów, hip-hop to nie tylko, jeb...nie policji, palenie zielonego, gadka szmatka o laskach, kasie i nie wiadomo o czym jeszcze...

Słucham też Techna :) ale to juz inna bajka, tą muzykę dopiero (dostęp, i kluby, imprezy) zacząłem słuchać mając jako tako dostęp do internetu (poprzez kolegów - kiedyś za internet się płaciło sekundowo... hehe) od zwykłego po trance, electro-house, hardstyle, hardtrance, drum bass...

I nie poprzestając na tym słucham też pop, rock ale sporadycznie ;)

Pozdrawiam tych co szukają w muzyce rozluźnienia, wsparcia czy wyładowania ;)
Doceń tekst, bit, brzmienie-dźwięk - jest wiele b.dobrych utworów z różnych gatunków, niestety media lecą za tym za czym lecą nastki i niewiele leci w radiu czy na vivie, mtv, już nawet 4funtv zeszło... niżej.
 

Falka

Member
Dołączył
25.3.2010
Posty
44
Ach te walkmany i przegrywane kasety :) albo kawałki nagrywane z radia.
Ale pamiętam też stare "wujkowe" płyty winylowe: KAT- 38 Minutes of Life, Armia Szatana, Wanda i Banda :)
 
Do góry Bottom