Jak Boostować Maga Ognia

Status
Zamknięty.

byczynho

New Member
Dołączył
13.5.2008
Posty
5
Witam zapalonych graczy

Pierwszy raz gram w Gothic II bez dodatku i pierwszy raz gram magiem. NK mam za sobą już jakieś 5-6 razy. Czy możecie powiedzieć czy dobrze boostuje postać oraz wskazać dalszy jej rozwój?

098847208fbfc8a3.jpg


Nie wiem na co przeznaczyć punkty tak aby ich nie zmarnować. Od początku gry ładowałem tylko i wyłącznie w manę, plus otwieranie zamków, kręgi magi no i najpotrzebniejsze runy tj.: strzała ognia, kula ognia, duża kula ognia, śmierć ożywieńcom oraz bryła lodu.

Aktualnie wybieram się na smoki i nie wiem czy sobie poradzę.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Dobij manę do 200, a jeżeli uważasz, że jest ok, to może wyszkól się w walce bronią 2H, żeby lepiej walczyć kosturami.
 

Vasemir

Mistrz Areny i zrzędzenia
Dołączył
8.4.2008
Posty
752
Hmm... wydaje mi się, że w Gothicu nie ma szczególnie twardych reguł.

Na pewno możesz wyuczyć się alchemii i oszczędzać zioła (cholera, jak ja dawno grałem... szczaw królewski w G2?) - wydajesz na to tylko kilka PN, a z mikstur możesz wyciągnąć co najmniej dwa-trzy razy tyle. Jak chcesz już koksić, to oczywiście zostaw mikstury zwiększające współczynniki na koniec gry, gdy nauka niektórych atrybutów jest droższa.

EDIT:
Deszcz Ognia kosi smoki aż miło. Nie mogłem 'normalnie' pokonać Kamiennego, ale 2x Deszcz Ognia i leżał ;)
 

Meek

New Member
Dołączył
10.6.2011
Posty
20
Chyba nie ma szczawiu królewskiego w Gothic II, tylko jest on w Gothic III.
Kurde, kiedy ja grałem w II .. Jak mówił Romuś, dobij manę do 200, deszcz ognia jak napisał Vasemir, i alchemię.
Jest w II Kostur z ostrzem ?! Jeśli tak to kup go :p.
 

Bury_Zenek

Rycerz Wody
Dołączył
10.2.2009
Posty
856
szczaw królewski jest w gothic II
ale jak narazie to dobrze Ci idzie w statach. wal w manę i do 30% w walkę dwuręcznym mieczem, w razie walki kosturem. naucz się koniecznie jakiegoś czaru przywołania bo one są niezwykle przydatne dla maga.
 

byczynho

New Member
Dołączył
13.5.2008
Posty
5
Hmm a dam rade smokom już teraz? bo właśnie teraz mam je unicestwić. Mam tylko 120 buteleczek many a widzę, że tam orków jest teraz 3x tyle co było. Skąd wziąć manę? Co do broni dwuręcznej to nie wiem czy to bug czy coś ale za każde 5% chce ode mnie aż 10 punktów doświadczenia.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Naucz się alchemii i sam sobie rób miksturki, chociaż te 120 moim zdaniem spokojnie by starczyło.
 

Randal

Banned
Dołączył
11.10.2010
Posty
991
chociaż te 120 moim zdaniem spokojnie by starczyło.

dobij do 200 miksturek i dawaj
A nawet jeśli te 120 by nie wystarczyło to od czego są kody.
Orkowie sa łatwi do zbijania jeśli masz potężne czary.
 

Vasemir

Mistrz Areny i zrzędzenia
Dołączył
8.4.2008
Posty
752
A nawet jeśli te 120 by nie wystarczyło to od czego są kody.
Od lamowania. Albo od zabawy, ale wątpię, by osoba dopieszczająca swoją postać technicznie cheatowała.


Hmm a dam rade smokom już teraz? bo właśnie teraz mam je unicestwić.
Praktycznie zawsze gram magami, ale ich potencjał objawia się w pełni dopiero pod koniec gry :p
Jeżeli dasz radę przebić się do smoków, to spokojnie dasz radę też je pokonać. Bagienny to nie problem, bo bodajże Cipher będzie tankował, na kamiennego, jak mówiłem, wystarczą dwa zwoje Ognistego Deszczu. Jak już ubijesz te dwa, to będziesz miał dość expa (i ze smoków, i z zadań, i z Orków po drodze), że poradzisz sobie z następnymi.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom