Iron Maiden.

Crisis

Strażnik Magów Wody
VIP
Redakcja
Dołączył
17.11.2006
Posty
453
Chciałbym z wami porozmawiać o jednym z moich ulubionych zespołów muzycznych jakim jest Iron Maiden. Tak jak w przypadku tematu o Metallice napiszę trochę o samym zespole:
Iron Maiden (oznacza to Żelazna Dziewica biggrin.gif ) to zespół Heavy Metalowy założony pod koniec 1975 roku przez Steve'a Harris'a, od tamtego momentu jest liderem zespołu, aż do dziś. Nagrali już mnóstwo płyt, a już pierwsze dwie -Iron Maiden i Killers - przyniosły wielki sukces finansowy. Jednak dopiero po dojściu Bruce'a Dickinson'a stali się megagwiazdami. Album "The Number Of The Beast" zaraz po wyjściu zdobywał szczyty list przebojów muzycznych na całym świecie, ten album uznawany jest za najlepszy w historii zespołu. Niedługo po nim powstał "Seventh Son of a Seventh Son", który także był najlepszy na listach, ale doprowadził do rozłamu w zespole. W 1993 roku grupę opuścił Bruce Dickinson, a lider Steve Harris rozważał rozwiązanie zespołu, ale zrezygnował z tego i znaleźli nowego wokalistę Blaze Bayley. W 1999 roku do zespołu wrócił Bruce - człowiek uznawany za jednego z najlepszych wokalistów na świecie.
Aktualny squad zespołu:
- Steve Harris - gitara basowa (Lider zespołu)
- Dave Murray - gitara
- Bruce Dickinson - śpiew
- Adrian Smith - gitara
- Janick Gers - gitara
- Nicko McBrain - perkusja

Prawdziwe streszczenie historii zespołu w mega skrócie :p

Teraz może moja opinia o zespole - Iron Maiden - zespół legenda. Klasyka prawdziwej muzyki ciężkiej. Jest to jeden z moich ulubionych zespołów. Grają świetnie wbrew niektórym opiniom moich kumpli - da się icg zrozumieć. Mam dwie ulubione płyty: The Number of The Beast i Iron Maiden. Moją ulubioną piosenką Iron Maiden jest Children Of The Dammed. Co tu dużo mówić, można się nieźle zabawić na ich koncertach , ponieważ mają oni miliony fanów, jak nie kilkadziesiąt milionów, którzy naprawdę budują super atmosferę na koncertach. Lubię ten zespół prawie na równi z Metalliką.

Zapraszam do dyskusji o legendzie jaką jest Iron Maiden...

Pozdrawiam, Crisis.
 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
Więc jest to jeden z moich ulubionych zespołów, słucham go często. Bardzo fajne są wykonania koncertowe z Rock in Rio, o wiele lepsze niż piosenki nie na żywo. Trudno wybrać ulubioną piosenkę, bo jest ich multum, a prawie wszystkie świetne ;] ale wspomniałbym Paschendale, bo jej tekst trafia chyba najlepiej ze wszystkich piosenek IM. Generalnie, polecam ten zespół wszystkim fanom muzyki ciężkiej, ale raczej wszyscy go znają ;]
 

Nameless

Szatan na kółkach
Moderator
Dołączył
30.1.2005
Posty
1774
Crisis podobne gusta muzyczne co? xD

IM świetny zespół o wyrobionym własnym stylu grania. Jak się posłucha wszystkich albumów jeden po drugim to można w nich znaleźć wiele cech wspólnych( nie których nawet riffy gitarowe się powtarzają). Zespół jak dla mnie bomba i podobnie jak przy Metallice nie jestem w stanie wybrać jednego ulubionego uwtoru, jest ich mnóstwo, ale jeśli chodzi o ulubiony album to chyba 7th son of the 7th son. Polecam go wszystkim którym znudziły się ciężej grające kapele.
 

dudekkss

Carcass
Weteran
Redakcja
Dołączył
2.2.2005
Posty
3346
No toż to klasyka. Przyznam, że od tego zespołu zaczynałem moją przygodę z metalem, jeszcze jak szedłem do pierwszej komunii.
Zespół z ciekawą historią robiący kawał dobrej muzy, nawet po tylu latach. O koncertach już nie wspominam, bo to swoją drogą dobre widowisko. Z kawałków ulubionych to - Fear of the dark i Dance of death. Z albumów będzie Dance of death oraz Live after death.
 

Phantom Lord

Active Member
Dołączył
9.8.2007
Posty
1351
Ja do nich podchodzę z lekkim dystansem. Nie przepadam za głosem Dickinsona, ale wiele kawałków bardzo mi się podoba, takich jak mój ulubiony: Hallowed Be Thy Name, oraz kilka z ich ostatniej płyty, która mimo wszystko podobała mi się najbardziej.
Ironów bardzo szanuję za to co wnieśli do historii rocka i metalu (głównie, bo to oni po części zainspirowali moją kochaną Metallikę), jednakże jak napisałem, podchodzę do nich z dystansem. Cóż, nie będzie to nigdy mój ulubiony zespół, ale i ich czasem muszę posłuchać.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Dla mnie legendarny zespół.
I utwory typu
-Fear of the Dark
-Run to the Hills
-2 minutes to midnight
Zawsze sprawiają, że na twarzy pojawia mi sie uśmiech.
Niewątpliwie wypracowali oryginalny styl, który zafascynował kolejne pokolenia.
Na mojej muzycznej liście zawsze znajdzie się dla nich miejsce....aczkolwiek nie dla wszystkich utworów
mam paczkę swoich najulubieńszych :)
 

Dadex

Al di là delle nuvole
Weteran
Dołączył
5.11.2004
Posty
1789
Legenda, klasyka cud miód i orzeszki. Ja muszę przyznać, że IM cenię wyżej niż Metallice, aczkolwiek ciężko porównywać oba zespoły. Najbardziej ze wszystkich odpowiada mi oczywiście wokal Bruce'a Dickinson'a, aczkolwiek już pierwsza płyta potwornie mi się podobała, choćby jeden z moich ulubionych kawałków IM – „Phantom Of The Opera”.
Teraz słucham już mniej, ale lubię do nich powracać, dziwne jest to, że zanim zacząłem słuchać metalu uważałem IM za coś okropnego. Co ciekawe IM nadal trzyma niezły poziom, choć to już nie to.
Kawałków ulubionych mam wiele więc nie będę wypisywał.

Kończę moją chaotyczną wypowiedź bom śpiący ;]
 

Vullin

Feainewedd
Dołączył
7.2.2007
Posty
222
Mmm... Iron Maiden : ) Zespół w 100% genialny, z pewnością wnoszący wiele do muzyki metalowej. Może nie słucham zbyt dużo, jednak cenię sobie IM bardzo wysoko. Z kawałków najbardziej lubię: Fear Of The Dark, Run To The Hills, The Trooper i Dance of Death. Szczególnie polecam płyty koncertowe. Moim zdaniem są dużo lepsze i ciekawsze od studyjnych. Jednym słowem Iron Maiden jest żywą legendą, która bodajże w sierpniu odwiedzi również Polskę xD
 
Dołączył
29.7.2008
Posty
9
Iron Maiden - zespół skrajnie nudny i przereklamowany. Pipczące gitary, irytujący wokal, monotonna perkusja i marne wyczucie melodii, przez co wszystkie utwory brzmią tak samo. Zespół hejwi metalowy powinien mieć jednak jakąś moc - Maideni jej nie mają. Rzekłem.
 
Do góry Bottom