Guns N'roses.

Crisis

Strażnik Magów Wody
VIP
Redakcja
Dołączył
17.11.2006
Posty
453
Chciałbym rozpocząć o jednym z moich ulubionych zespołów. Co ja gadam, poza Metalliką GNR to mój ulubiony zespół. Każdy fan rocka słyszał o tym zespole i pewnie starał się słuchać ich utworów. Guns N'Roses jest zespołem grającym Hard Rocka i wychodzi im to bardzo dobrze. Na scenie istnieją od 1985 roku powstała z połączenia dwóch zespołów L.A. Guns oraz Hollywood Rose. W wyniku tego powstało Guns N'Roses oraz moim zdaniem najlepszy skład po połączeniu był, wtedy powstały super piosenki tego utwory. Guns N'Roses to według mnie jeden z najlepszych zespołów rockowych w historii. Genialny głos Axla Rose'a i wspaniała gitara Slasha. To stanowiło genialne połączenie. GNR miało wiele składów, ale sądzę, że najlepiej będzie wymienić trzy:
1. Pierwszy skład zespołu i zarazem najsłynniejszy:
- Axl Rose - wokal
- Izzy Stradlin - gitara rytmiczna
- Duff McKagan - gitara basowa
- Slash - gitara prowadząca
- Steven Adler - perkusja
2. Skład po 1991 roku:
- Axl Rose - wokal
- Slash - gitara prowadząca
- Gilby Clarke - gitara rytmiczna
- Duff McKagan - gitara basowa
- Matt Sorum - perkusja
- Dizzy Reed - instrumenty klawiszowe
3. Aktualny skład:
- Axl Rose - wokal
- Robin Finck - gitara prowadząca
- Ron Thal - gitara prowadząca
- Richard Fortus - gitara rytmiczna
- Tommy Stinson - gitara basowa
- Brain Mantia - perkusja
- Dizzy Reed - instrumenty klawiszowe
- Chris Pittman - instrumenty klawiszowe i efekty specjalne
- Frank Ferrer - perkusja (w zastępstwie Braina Mantii)
Oto natomiast dyskografia zespołu:
- Live ?!*@ Like a Suicide (1986, EP)
- Appetite for Destruction (1987)
- G N' R Lies (1988)
- Use Your Illusion I & II (1991)
- The Spaghetti Incident (1993)
- Live Era '87-'93 (1999)
- Greatest Hits (2004)
- Chinese Democracy (2007)


Moim ulubionym członkiem zespołu jest oczywiście William Bruce Bailey dla nie widzących Axl Rose. Ma genialny głos, charyzmatyczny, wyjątkowy, bardzo rockowy i można rzec skrzeczący nawet. Jego głos można najbardziej podziwiać w takich utworach jak Knockon on Heaven's Door, Sweet Child O'Mine, November Rain, Don't Cry czy Patience. Axl Rose według wielu ekspertów ma najlepszy głos wśród wszystkich wokalistów najważniejszych zespołów rockowych. Cóż można rzec więcej o Axl'u? Jest to geniusz jakich mało i to wystarczy.

Bardzo podoba mi się też były gitarzysta GNR - Slash. Jest on genialny, ale szkoda, że w 1996 roku odszedł z zespołu. Jego solówki cały czas mi brzmią w uszach, a jeśli chce się zobaczyć w akcji, to puśćcie sobie piosenkę "November Rain" i solówka, która tam jest, to robota Slasha - ta solówka została w 2003 roku uplasowana na 6 miejscu na liście 100 Greatest Guitar Solos. Jest to jeden z najlepszych gitarzystów jakich słyszałem.

Moja ulubiona piosenka? Nie mam przodownika. Gdybym wybrał jedną, to zdradziłbym resztę, dlatego wymienię parę:
- Don't Cry
- Patience
- November Rain
- Sweet Child O'Mine
- Knockin' on Heaven's Door

Guns N'Roses to według mnie jeden z najważniejszych zespołów rockowych w historii. Genialny głos Axla, super gitara Slasha, super zgranie zespołu oraz świetne piosenki. Tego zespołu nie da się nie lubić, ale szkoda, że z najlepszego składu z 1985 roku, z oryginalnego zespołu został jedynie Axl Rose.

Proszę o wypowiadanie się w tym temacie fani Gunsów. :)


Pozdrawiam, Crisis

Śmiem zauważyć, że nie ma nic o Bucketheadzie, który był jedyną sensowną rzeczą w zespole przez choć krótki czas - GW

A jak dla mnie teraz ty głupoty gadasz o tym, że był jedyną sensowną rzeczą w Gunsach :]///Crisis
 
Do góry Bottom