Eluveitie

halek

Member
Dołączył
1.9.2005
Posty
487
15 lutego ukaże się nowy album folk metalowego zespołu Eluveitie. Płyta będzie nosiła tytuł Slania, na razie można posłuchać promującej ją piosenki "Inis Mona". Co sądzicie? Mi się bardzo podoba.
 

Dadex

Al di là delle nuvole
Weteran
Dołączył
5.11.2004
Posty
1789
Nawet nie wiedziałem, że wydają nową płytę. Ja mam ich drugą płytkę, „Spirit” i muszę przyznać, że była/jest fenomenalna, a już szczególnie „Your Gaulish War”.
Co do najnowszego kawałka podoba mi się, jest świetny, mam nadzieję, że cała płyta utrzyma wysoki poziom, na pewno będę ją miał. Pozostaje czekać.
 

<=Irod=>

Member
Dołączył
29.7.2004
Posty
192
Jestem świeżo po przesłuchaniu tego albumu, jestem nim mocno rozczarowany. Tylko 5 utworów trzyma poziom o niebo lepszego "Spirit", sa nimi "Inis Mona", "Bloodstained Ground", "Tarvos", "Calling The Rain" oraz "Elembivos". Pozostałe utwory mdlą mnie swoją cukierkowatością, na dodatek próbują grać tradycyjną muzykę folkową, co raczej kiepsko im wychodzi w porównaniu z zespołami stricte folkowymi. Z drugiej strony, może beznadziejna jakość utworów wpływa na moją ocenę płyty, jak jakiś znajomy dostanie paczkę z tą płytą, to jeszcze raz odsłucham i być może zmienię swoje zdanie na ten temat. Jednak na chwilę obecną, jestem mocno rozczarowany.
 

Vullin

Feainewedd
Dołączył
7.2.2007
Posty
222
Miałem przyjemnośc przesłuchac i Spirit i Slanię. Jednak do gustu bardziej przypadła mi ta druga. Ogólnie z resztą całe Eluveitie bardzo przypadło mi do gustu już od pierwszego usłyszenia. Ciekawe połączenia wykorzystywane w ich twórczości robią naprawdę wielkie wrażenie. Niektórych może zrazic growl Chrigela Glanzmanna, ale dla mnie jest on po prostu genialny xD Ulubione kawałki ze Slanii: "Primordial Breath", "Slania's Song", "Inis Mona" i "Gray Sublime Archon". Bardzo cenię sobie też spokojniejsze "Samon" czy "Anagantios". Ogólnie rzecz biorąc Eluveitie polecam wszystkim, a Slania jest płytą na prawdę na bardzo wysokim poziomie.
 

Nauczyciel

Martwy Pluszak
Weteran
Dołączył
12.11.2006
Posty
2497
Czczę tą grupę, choć żadnych płyt nie mam, korzystam z downloadu (niekoniecznie legalnego). Niesamowicie grają, lecz po dłuższej libacji może to spowodować dość ciężki ból głowy. Wiem, co mówię, z tym jest inaczej, niż z resztą folk/pagan metalu. Mają jedyne w swoim rodzaju brzmienie. ;)
Wielbione przeze mnie piosenki to między innymi:
- Of Fire, Wind and Wisdom
- Inis Mona
- Your Gaulish War
- Song of Life
- Uis Elveti
 
Do góry Bottom