Dyskusje Różne

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
CYTAT
W regulaminie, jest jasno napisane, że dostęp mają wszyscy, a przynajmniej NA RAZIE wink.gif. Lepiej poczekać aż się trochę rozwinie tongue.gif....



Regulamin można zawsze zmienić
 

Jodełko

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
28.9.2004
Posty
2362
no właśnie można zawsze zmienić, dlatego napisałem tam ze na razie będzie tak;p jak sie rozwiniemy, to oczywiście, ale to trzeba z goranem pomysłodawca uzgodnić;), jak już trochę tematów będzie przewałkowanych
 

Phantom Lord

Active Member
Dołączył
9.8.2007
Posty
1351
Jak będzie z rekrutacją? Chcielibyście ją, czy nie. Widzę, że do Zakonu wchodzą ludzie, którzy zaczynają spamować i zakładać głupie (z wyrazami szacunku....) tematy. Mieliśmy ustalać resztę, jak się zbierze więcej ludzi zbierze i na poważnie będą rozmawiać, jednak jak zbierają się ludzie, którzy psują pomysł Gorana, to aż szkoda patrzeć.
 

Kraver Lynch

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
24.2.2008
Posty
334
Mi jednoczesnie serce sie kraje, kiedy widze powolny rozpad zakonu, zmieniajacy sie w terytorium spamu, a z drugiej otwiera scyzoryk w kieszeni, kiedy widze zakladane tu niektore tematu i pisane jednozdaniowe, bezsensowne, nic nie wnoszace posty.

Dlatego jestem jak najbardziej "za" rekrutacją.
 

Goran

Member
Dołączył
15.2.2008
Posty
85
Jodełko, jak już pisałem Ci na PM... Miałeś rację. Trzeba pokombinować, by Zakon był dostępny tylko dla "elity".
Też jestem "za rekrutacją"... Trzeba będzie obgadać szczegóły.

P.S. "zmieniajacy sie w terytorium spamu" - Moje słowa :D

Pozdrawiam
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Mówiłem od początku rekrutacja to mnie nie słuchacie
Zresztą jak nie mam dostępu do zakonu to nawet nie mogę oczyścić ze śmieci.....SUXXXX
Stanowczo żądam moderacji tego działu :p
 

Jodełko

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
28.9.2004
Posty
2362
Yeed, mówiłem kacpiemu setki razy, żeby przydzielił tutaj modom uprawnienia... ;]
Powiedział że to zrobi. Ale kiedy - homo nie wiadomo :D.
A co do zamknięcia, jestem na tak, sam ci to goran proponowałem.
Niech ktoś rzuci pomysłem, bo mnie się nie chce myśleć.

Yeed i nie kłam, boty na początku, nie chciałeś zakonu :p. Więc nie mogłeś od początku chcieć rekrutacji ^.^
 

dudekkss

Carcass
Weteran
Redakcja
Dołączył
2.2.2005
Posty
3346
Ja też myślałem, że od początku będzie rekrutacja, bo o było do przewidzenia, że spamowanie na śniadanie zacznie się szybko, choć zaczęło się szybko niż myślałem. No i chyba trzeba by wybrać kogoś lub kilkoro osób, które by tym zarządzały.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
CYTAT
Yeed i nie kłam, boty na początku, nie chciałeś zakonu tongue.gif. Więc nie mogłeś od początku chcieć rekrutacji ^.^


Mówię, jak się już przekonałem do tego waszego zakonu
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
No to trzeba wymyślić jakieś wymogi "unijne" xD. Kto będzie chciał dołączyć do zakonu, będzie musiał je spełnić. I tu zaczyna się problem. Jakie to mają być wymogi? A może stworzyć grupę rekrutacyjną, która będzie wybierała najlepszych? Pomyślmy...
 

Kraver Lynch

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
24.2.2008
Posty
334
Może dla chętnych członków zakonu będzie przeprowadzany specjalny test. No coz z ogolnej znajomosci świata gothic, itp.
Byc moze na zakonczenie nalezałoby napisac, z jakich pobudek chce wstąpic do zakonu, i jak będzie wyglądac jego zaangazowanie.
 

Phantom Lord

Active Member
Dołączył
9.8.2007
Posty
1351
Można by zrobić jakąś rekrutacje, choćby miała wyglądać jak w naszych gildiach. Jeśli zaś nie będzie ludzi chętnych to rekrutacja przestanie być potrzebna...
Jak na razie mamy moderacje, to możemy być spokojni, ale ile ludzi jak na razie prowadziło dyskusję? Trochę mało.
 

Goran

Member
Dołączył
15.2.2008
Posty
85
Dobra, skoro wszyscy chcą zamkniętej grupy...
W przerwie przy pisaniu pierwszej pracy Zakonu, zrobiłem wstępne Vademecum dla Aspirantów (czyt. ludzi starających się dostać do Zakonu). To wszystko to ledwie początek, jednak na początek nie można przesadzać.
Jedziemy...

***********

[SIZE=12pt]Vademecum[/SIZE]
Czyli co każdy Aspirant wiedzieć powinien?

1. Czym jest Zakon?
Zakon Świętego Miecza jest zamkniętym ugrupowaniem, którego głównym zadaniem jest przedyskutowanie i spisanie wszystkich szczegółów dotyczących świata Gothic. I nie liczą się tu takie przyziemne kwestie jak statystyki danej broni, czy zbroi.
Zakon skupia się na bardziej ogólnych zagadnieniach - jak fakty z mitologii, czy historii świata Gothic. Mile widziana jest tu również zdolność do snucia logicznych teorii na temat mniej sprecyzowanych w grze kwestii, takich jak ekonomia, czy polityka.
Wszystko to będzie omawiane w poszczególnych topicach w Zakonie, lub spisywane w artykułach na dany temat.

2. Jak dołączyć?
Dołączyć do nas możesz tylko w jeden sposób. Wyrażając chęć wstąpienia w szeregi Zakonu na PW jednemu z Komturów (o nich za chwilę). By móc to jednak zrobić i zostać w ogóle wziętym pod uwagę, musisz mieć minimum dziesięć postów na liczniku.
Jeśli jednak po pięciu dniach czasu Twoja wiadomość pozostanie bez odpowiedzi - a spełniasz wymagania - spróbuj ponownie... Być może nie dotarł do adresata, bądź skrzynka Komtura jest zapełniona.
Po jakimś czasie – o ile masz wymagane dziesięć postów – Komtur wyznaczy Ci termin na test na Gadu-Gadu. Warto się do niego przygotować, ponieważ pytania mogą być podchwytliwe. Oczywiście będą się tyczyć świata Gothic...
Resztę szczegółów wyjaśni Ci już Komtur, ponieważ każdy test ma się trochę inaczej.
Jeśli tym razem Ci się nie udało, nie zrażaj się, będziesz mieć jeszcze swoją szansę, po upływie przynajmniej dwóch tygodni. Jeśli jednak i tym razem zawiedziesz, nie dane Ci będzie dostać się do Zakonu, chyba że nastąpią specjalne okoliczności.
Jeśli jednak Ci się powiedzie, nieważne czy za pierwszym, czy za drugim razem, zostaniesz mianowany Giermkiem i oficjalnie przystąpisz do Zakonu Świętego Miecza.

3. Hierarchia Zakonu.
Na samym czele Zakonu stoi Wielki Mistrz, to on jest odpowiedzialny za cały Zakon i jego działalność. Ma on pod sobą dwóch Komturów, w roli jego doradców i przybocznych... Komtura Wody i Komtura Ognia. Komtur Wody jest odpowiedzialny za działalność Garnizonu Wody, a Komtur Ognia, za Garnizon Ognia (dwa subfora w Zakonie).
Garnizon Wody zajmuje się badaniem sfery duchowej Gothica, takich jak magia i mitologia. Garnizon Ognia, z kolei, zajmuje się badaniem rzeczy bardziej przyziemnych, takich jak wojny i polityka. Każdy członek Zakonu, nie licząc Giermka i Błędnego Rycerza (o nich zaraz), podlega bezpośrednio swojemu Garnizonowi i Komturowi. Nad nimi stawia już tylko Wielkiego Mistrza.

Ale teraz przejdźmy do kwestii najważniejszej dla nowego Giermka... Co ja mam właściwie robić? Otóż, jako Giermek ZŚM przebywasz na swego rodzaju próbie. Musisz się wykazać pisaniem postów na najwyższym poziomie w wątkach na forum Zakonu. Po miesiącu możesz ubiegać się na pasowanie na Błędnego Rycerza u samego Wielkiego Mistrza, w odpowiednim topicu. On przydzieli Ci zadanie, w charakterze Inicjacji.
To zadanie, to napisanie pracy dotyczącej tematu wybranego przez naszego Mistrza, która będzie oczywiście związana z tematyką badaną przez Zakon - ze światem Gothica.
Jeśli Ci się nie powiedzie i praca zostanie odrzucona przez Mistrza, możesz spróbować ponownie, po upływie kolejnego miesiąca próby. Jeśli jednak nie powiedzie Ci się ponownie, zostaniesz wydalony z Zakonu. Jednakoż, jeśli zajdą specjalne okoliczności i widoczna poprawa, będziesz mógł wrócić do ZŚM.
Jeśli jednak Ci się powiedzie, nieważne czy za pierwszym, czy za drugim razem, zostaniesz pasowany na Błędnego Rycerza i oficjalnie przystąpisz do jednego, wybranego przez Ciebie, Garnizonu.

Reszta Cię już nie dotyczy, Drogi Aspirancie, szczegóły poznasz w swoim czasie...

************

I jak? Podoba się? Bo jeśli nie, to można coś pozmieniać. Narazie to tylko projekt, zarys tego czym będzie Zakon. Jodełko powiedział bym to umieścił tutaj, by zadecydować o tym na sposób demokratyczny... Trzeba jeszcze ustalić kto będzie Komturował i Mistrzował.

Pozdrawiam
 

Kraver Lynch

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
24.2.2008
Posty
334
Jestem jak najbardziej "za". Świetny pomysł i wizja Zakonu, która mam nadzieję spełni się przy pomocy naszych kochanych modów hehe.
Jeśli pomysł Zakonu Świętego Miecza wypali, napewno urozmaici to forum i doda "epickiego" klimatu. Napewno więcej osób się tu zaaklimatyzuje. Sam podczas czytania tego projektu ucieszyłem się na myśl, ze cos takiego moze powstac.
Aż sie łezka kręci w oku. Ahh....
 

Phantom Lord

Active Member
Dołączył
9.8.2007
Posty
1351
Mi się jak najbardziej podoba. Mam nadzieję, że dzięki temu do Zakonu będzie próbowało dołączyć więcej osób i wzbudzi on większe zainteresowanie.
Ufam, że wszystko będzie w porządku.

Mam nadzieję, że władza nie ma nic przeciwko takiemu rozwojowi sytuacji.
 
Dołączył
30.11.2007
Posty
166
Mi także podoba się wstępny projekt (chociaż mógłby być już nawet końcowym), myślę że raczej wszyscy to zaakceptują...nie będę już pisał drugiego posta więc na miejscu Wielkiego Mistrza chciałbym widzieć Gorana.Pierwszy Komtur - Jodełko...Drugi - Phantom Lord.
 

Jodełko

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
28.9.2004
Posty
2362
CYTAT
PW jednemu z Komturów (o nich za chwilę). By móc to jednak zrobić i zostać w ogóle wziętym pod uwagę, musisz mieć minimum dziesięć postów na liczniku.
Jeśli jednak po pięciu dniach czasu Twój PW pozostanie bez odpowiedzi - a masz dziesięć postów - spróbuj ponownie... Być może nie dotarł do adresata, bądź skrzynka Komtura jest zapełniona.
Po jakimś czasie – o ile masz wymagane dziesięć postówKomtur wyznaczy Ci termin na test na GG. Warto się do niego przygotować, ponieważ pytania mogą być podchwytliwe i oczywiście będą się tyczyć świata Gothic...
Resztę szczegółów wyjaśni Ci już Komtur na GG,

Co jak co, ale umiejętności pisarskich, to ty nie masz. :D
Staraj się powtórzenia zastąpić synonimami, albo zwrotami typu "jego" (zamiast np "kontura"), "on" (zamiast np "kontur"). A np., zamiast wałkowania "dziesięć postów", możesz napisać "jeśli spełniasz wymagania", czy coś w tym stylu..
Jak dla mnie, pomysł z garnizonami, ci cholernie nie wyszedł ;).
Chyba, ze inaczej je podzielisz.
Na np, znawców (tzn wiedza), badaczy i "redaktorów". Albo, w każdym bądź razie jakoś tak.
I stanowczo za długo się dochodzi do awansu. Z 5 stopni powinno być i odpowiednio, czym wyżej tym dłużej/trudniej ;).
I zamieść tam gdzieś notatkę - że zakon, jako zgromadzenie "ludzi na poziomie", może być także miejsce wymiany poglądów. :p

I rekrutacja... Średnio. Twój pomysł może być, ale za mało postów wymaganych. Do tego powinny być ograniczenia warnowe, a komuś, kto się stara o przyjęcie, należało by dogłębnie sprawdzać posty.
 

dudekkss

Carcass
Weteran
Redakcja
Dołączył
2.2.2005
Posty
3346
Moim zdaniem nie powinno być jednego Mistrza tylko rada np. trzech osób czyli tych Twoich konturów. Założę się, że jak będzie jeden szef to mu władza do łba odbije prędzej czy później a nie chcemy tracić ludzi tylko ich zyskiwać. Tyle na temat władz. Garnizony są dobre. A i zasady rekrutacji przydałoby się zmienić. Najważniejsze moim zdaniem jest sprawdzanie postów delikwenta starającego się o miejsce. To czy ma ich 10 czy 234245442151435 nie stanowi różnicy moim zdaniem. Zawsze przecież można wykopać z Zakonu. Najważniejsze jest aby nie pisał pierdół i nie spamował itp. ;] Awanse też nie są rzeczą ważną, te można dopracować jak istnieć będzie już zamknięta grupa choć mi osobiście pasuje jak jest mało stopni i długo się o nie walczy. Po kiego walić 300 różnych debilnych rang ? Mnie ZŚM widzi się jako zamknięta grupa mająca dostęp do forum a nie kolejna gildia z różnymi dziwacznymi zasadami. Tyle ode mnie ;]

CYTAT
Co jak co, ale umiejętności pisarskich, to ty nie masz.

Powiedział ten co ma xD
 

Goran

Member
Dołączył
15.2.2008
Posty
85
CYTAT
Co jak co, ale umiejętności pisarskich, to ty nie masz.

Heh, to była zawsze jedyna rzecz, która mi wychodziła :p
(Rozprawka na próbnym teście - 12/12 z przypisem BRAWO! :p)
Fakt, dużo jest powtórzeń, ale są one niezbędne, aby ustalić jasne wytyczne. Jakbym napisał wymagania, to koleś mógłby się zaraz zastanawiać jakie to wymagania... Ale to jest i tak "próba". Chcę zobaczyć czy sam klimat i pomysł się podoba.

Co do władz w Zakonie... Liczę tu na jakiś modów. Ja się nie nadaję...

CYTAT
czy ma ich 10 czy 234245442151435 nie stanowi różnicy moim zdaniem.

To jest jedyne wymaganie... Chcę właśnie w ten sposób ustalać czego się można spodziewać. Poza tym - każdy powinien mieć szanse... Czy okaże się czy się nadaje czy nie... Od tego są próby. Nie chcę po prostu, by wchodziła tu co druga osoba po rejestracji.

CYTAT
Moim zdaniem nie powinno być jednego Mistrza tylko rada np. trzech osób czyli tych Twoich konturów.

Komturów :p
Nie znacie się na Zakonach rycerskich :p
Zawsze jest Wielki Mistrz, to niezbędne...

Pozdrawiam
 

dudekkss

Carcass
Weteran
Redakcja
Dołączył
2.2.2005
Posty
3346
CYTAT
Nie znacie się na Zakonach rycerskich tongue.gif
Zawsze jest Wielki Mistrz, to niezbędne..

Tak nie znam się.Ale tu nie zakon rycerski tylko grupa na forum ;]
Zresztą zrobicie jak chcecie, ale żeby potem nie było płakania i zrzędzenia, że Wielki mistrz źle się sprawuje. Moim zdaniem powinna być 3 albo 2 osobowa rada tych twoich komturów i problem automatycznie z głowy. Po prostu chce uniknąć tyrańskich rządów jednostki, bo nie wiemy kto będzie tym władał i czy będzie on kompetentnym wielkim mistrzem. Przecież nie raz były o to burdy w gildiach ;/
 
Do góry Bottom