Czy Kupisz Gothic 4?

No pewnie, że tak!


  • Total voters
    0

Legendarny

New Member
Dołączył
26.9.2010
Posty
1
Kupić to na pewno kupię ponieważ pograłem w demko i mi się zajebiście gra spodobała oprawa graficzna klimatyczna muzyczka no i parę innych rzeczy. No na pewno sama nazwa Gothic przyciąga uwagę i człowiek jest ciekawy co to będzie kolejny bubel czy może gra znowu zasłynie w świecie RPG jak Gothic 1 i 2+nk. Ale zastanawiam się czy zamówić Edycje Kolekcjonerską czy może zwykłą która jest tańsza od kolekcjonerskiej około 70 zł, może mi ktoś doradzi :unsure: czekam na waszą odpowiedz.
 

wolf667

Member
Dołączył
2.10.2009
Posty
38
Ale pamiętajcie, że dzięki tym co kupują grę, za samą nazwę, wydawcy mogą pozwolić sobie na beztroskie wydawanie bubli, nie bojąc się o wyniki sprzedaży ! Jeśli gothic 4 sprzedałby się w tragicznie niskich nakładach, wtedy być może wydawca i producent przejrzeli by na oczy i następna gra byłaby powrotem do korzeni. No a jeśli wyniki sprzedaży będą zadowalające, możemy spodziewać się ciągu dalszego podobnych gniotów, albo nawet jeszcze gorszych.
 

Binek7

Member
Dołączył
26.9.2010
Posty
533
Ja raczej grę kupię. Kupiłem wszystkie poprzedniki łącznie z G3 i G3 Zmierzch Bugów, więc 4 też raczej u mnie zagości. Chyba że zajdą jakieś nieprzewidziane zmiany, to wtedy się zobaczy.
 

Wloch95

New Member
Dołączył
3.10.2010
Posty
7
Ale pamiętajcie, że dzięki tym co kupują grę, za samą nazwę, wydawcy mogą pozwolić sobie na beztroskie wydawanie bubli, nie bojąc się o wyniki sprzedaży ! Jeśli gothic 4 sprzedałby się w tragicznie niskich nakładach, wtedy być może wydawca i producent przejrzeli by na oczy i następna gra byłaby powrotem do korzeni. No a jeśli wyniki sprzedaży będą zadowalające, możemy spodziewać się ciągu dalszego podobnych gniotów, albo nawet jeszcze gorszych.

Zauważ jednak iż jeżeli Gothic 4 źle się sprzeda to prawdopodobnie spellbound zbankrutuje i nie będzie już następnej gry :p
 

speedman

New Member
Dołączył
28.4.2010
Posty
1
Mimo stwierdzenia że to nie jest Gothic, a inna nowa gra, jako fan serii wydałem ciężko uzbierane pieniądze na preordera, po prostu zbyt wielbie poprzednie części, aby nie odżałować sobie niektórych "rzeczy" na gre...
Mam nadzieję że chociaż fabuła mnie zaskoczy bo zatracenie typowych dla Gothica cech w Arcanii jest nie do wybaczenia.
 

bezio8@o2.pl

New Member
Dołączył
5.9.2010
Posty
4
A miało być tak pięknie !!! Na Innosa co oni zrobili z biednym gothikiem!!!
Miałem sobie kupić G4 już w czasie premiery nawet w edycji kolekcjonerskiej ale po ściągnięciu i zagraniu w demo odechciało mi się żyć!!!
Co te <cenzurka> z joowood(piszę z małej bo nie mam do nich szacunku) sobie myśleli że jeśli gra będzie nazywać się GOTHIC to wszyscy ją kupią tylko ze względu na nazwę!!!!!!!
Dobrze że ściągnąłem demo bo otworzyło mi to oczy przed wydaniem kasy w błoto! Bo jeśli pełna wersja ma mieć TAKI SYSTEM WALKI TO DZIĘKUJĘ BARDZO ale to nie jest RPG tylko jakaś RĄBANKA!!!
A grafika nie lepsza do takich wymagań to GRAFA powinna być 10 RAZY LEPSZA NIŻ W RISENIE!!!
Jako Największy FAN Gothica stanowczo ODRADZAM kupienia tej gry wszystkim którzy nie grali jeszcze w demo no chyba że komuś się ona podoba to trudno!!!
NIE NAPYCHAJCIE KOMUŚ KASY DO KIESZENI BO TE <cenzurka> NA TO NIE ZASŁUŻYŁY ŻYCZĘ IM BANKRUCTWA I MAM NADZIEJĘ ŻE PÓJDĄ NA DNO TO ICH ODUCZY ZEPSUCIA NAJWIĘKSZEGO RPG NA ŚWIECIE!!!
POZDRAWIAM I WSPÓŁCZUWAM WSZYSTKICH ZAWIEDZIONYCH I NAJWIĘKSZYCH FANÓW GOTHICA !

Rozumiem twoje oburzenie, ale swoje emocje można wyrażać kulturalniej - warn.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Oczywiście, że kupię, zresztą zamówiłem gierkę już miesiąc temu w pre order. Mam nadzieję, że nie będę żałował wydanych pieniędzy. Po przejściu demo myślę, że nie będzie źle... Może nie jakoś wybitnie, ale na pewno nie tragicznie...
 

yaqub

New Member
Dołączył
12.10.2010
Posty
6
Dzisiaj zamówiłem na allegro edycję kolekcjonerską nowego Gothica. Prawda kosztowało mnie to sporo pieniędzy, ale jako fan nie czuję, że wyrzuciłem pieniądze w błoto. Premiera w piątek, więc pewnie paczka dojdzie w poniedziałek-wtorek. Może nakręcę unboxing jak ktoś będzie chciał zobaczyć jak to na żywo wygląda :).
 

wolf667

Member
Dołączył
2.10.2009
Posty
38
Z niecierpliwością będę czekał na pierwsze doniesienia odnośnie sprzedażny arcanii. Mam nadzieje, że poniosą klęskę, chociaż patrząc np. na to forum wydaje się to nierealne. Niestety fanatyzm zawsze był i będzie niebezpieczny. Z żalem patrze jak gry osiągają coraz to niższy poziom, a mimo to ludzie kupują je. Gracze dostają coraz mniej, za coraz większe pieniądze.
Jeśli chodzi o arcanie, to nawet za darmo nie będę grał, bo szkoda mi na to coś czasu.
 

snake_1

New Member
Dołączył
16.10.2010
Posty
6
Gniot, syf, dno ...
Gra to dzieło które jednym się spodoba a innym nie. Pisanie i gadanie że to dno a ktoś jest głupi bo kupuje dla samego tytułu to idiotyzm.
O gustach się nie dyskutuje, jednym to pasuje innym nie i to się nie zmieni.

Mi osobiści się podobały wcześniejsze wersje i 4 też mi pasuje.

Można zassać demo, czy nawet pirata (instaluję, gram, gram, gram i albo kupuję oryginał albo usuwam i stwierdzam że mi się nie podoba, ale jednocześnie nie twierdzą że to dno bo komuś innemu może się spodobać).

Zdecydowałem po zagraniu w demo że kupuję i tak zrobiłem.
Nie jestem zawiedziony, nie jestem rozczarowany, zmienił się Gothic fakt, nie na gorsze, nie na lepsze, po prostu się zmienił.

Sprawa jest prosta,
fanatycy Gothica - nie kupią bo się zmienił
wrogowie Gothica - nie kupią bo dla nich to badziew
fani Gothica - albo kupią żeby się przekonać albo nie ...
 

wolf667

Member
Dołączył
2.10.2009
Posty
38
@Veneficu Serpens

Nie wiem czy piszesz m.in. do mnie czy nie, nie obchodzi mnie to szczerze, ale zwróć uwagę, że "Gniot, syf, dno" to jest nic innego, jak opinia danej osoby. Chyba każdy ma prawo do własnego zdania i do możliwości podzielenia się nim z innymi, do tego w końcu służy forum. Oczywiście nie musisz się zgadzać z innymi, ale tez pozostali nie muszą się zgadzać z Tobą. Nawet traktując arcanie, jako grę w ogóle nie związaną z gothic'iem, nie wybija się ponad przeciętną. Pod wieloma względami jest nawet bardziej zacofana niż gothic 1, co uważam za karygodne, biorąc pod uwagę daty produkcji obu tytułów. To jest po prostu jeden wielki krok w tył. Z tego co wyczytałem, gra jest nastawiona na walkę, a jest ona zrealizowana wręcz tragicznie(grałem w demo). Fabuła ponoć tez nie jest wybitna. Jeśli arcania odniesie sukces, to w głównej mierze dzięki nazwie. A martwi mnie to dlatego, że to nie jest jakiś odosobniony przypadek, tylko robi się nam z tego najzwyczajniej w świecie - standard. Najlepszym przykładem jest tu chyba Modern Warfare 2 - gra totalnie przeciętna, a mimo to sprzedająca się w milionowych nakładach, tylko i wyłącznie dzięki nazwie, i marketingowi. Nikomu nie doradzam, ani nie odradzam kupna, chyba, że ktoś wyraźnie o to poprosi, ani tym bardziej nie obrażam nikogo komu się nowy "gothic" podoba.

BTW. podobno słowo fan pochodzi od słowa fanatyk i istnieje miedzy nimi bardzo cienka granica, Ja bym chyba wolał się jednak nazwać, zwolennikiem gothica xD
 

bezio8@o2.pl

New Member
Dołączył
5.9.2010
Posty
4
Przeszedłem demo i nie jestem zbytnio zachwycony,moim zdaniem mogli bardziej się postarać,mieli na to wystarczająco durzo czasu,ale oczywiście tym z JooWood się spieszyło żeby zarobić.
Najbardziej zwalili wielkość oręża dwuręcznego jest on tak durzy że nadawał by się dla ogra a nie dla człowieka!
Nie podoba mi się też to że broń na plecach jest za bardzo przechylona i za bardzo się kałaczę, rozumiem że chcieli zrobić bardziej realistycznie ale trochę przegieli!
A jeśli chodzi o walke to jest ona za szybka a wrogowie za wolni i nie ma swowodnego kierowania nią bohaterem mam tylko nadzieję że na poziomie GOTHIC w pełnej wersji będzie ona trudniejsza!
Przedmioty też za szybko sie podnosi i podchodzi się do nich za szybko!
A jeśli chodzi o grafikę to jest ona za słaba jak na takie wymagania!
Więc jeśli chodzi o mnie to kupie orginał dopiero gdy stanieje ale w edycji kolekcjonerskiej bo podobają mi się prezenty! A na razie ściągne z neta!
Ogólnie rzecz biorąc to kontynuacją Gothica jest Risen!!! Bo Gothic bez "Biranha Bytes" to jak ryba bez wody!!!
 

DEF18

New Member
Dołączył
30.8.2010
Posty
6
A ja gry nie kupię ponieważ spelbound nie zasługuje na moją kase ale i tak pewnie zagram w końcu to GOTHIC.
 

Adonix

Całkiem Miły Człowiek
Weteran
Dołączył
30.1.2005
Posty
433
Nawet nie mam zamiaru, strata kasy. Pewnie to zależy od punktu odniesienia, moim jest kontynuacja serii i pod tytułem gothic 4. W takim razie ta gra to dno jeśli chodzi o kontynuowanie serii, i żałuję że zaleciało taką komerchą i łatwością rozgrywki.
Ogólnie zauważyłem tendencją do upraszczania gier. Kurde co za przyjemność przejść gr, a co gorsza stracić kasę na grę którą przejdziemy tego samego dnia? Na amidze cannon fodder był dobry długi, ale ok nie będę tak daleko wybiegał w przeszłość. Czy aktualnie gracze/ dzieci przed komputerami są takimi idiotami, że nie potrafią przygiąć plerów do gry i podchodzić do pojedynku na kolejnym entym wczytywaniu?
Żałuję, że przełożono najnowszego gothica na grywalność dla debili, hmm ok inaczej - graczy nie wysilających mózgownicy przy graniu ;] a ewolucja tak działa że te organy, które nie są przez nas używane ulegają redukcji/zaniknięciu (patrz: brak ogona tylko kręgi guziczne itd)

Heh najnowszy medal of honor np w ogóle nie zachwyca na hardzie nie ma problemu żadnego by to przejść, taka dygresja.

Pozdrawiam
 

Ainee

New Member
Dołączył
21.10.2010
Posty
9
Ja zamowilam, ale raczej z powodu ciekawosci i chwilowego nadmiaru czasu. Gdyby jednak nie to, ze z moja znizka w jednym sklepie zaplace za nia ok. 20$ (jesli kupie cos jeszcze, a taki mam plan, to 15$), pewnie odpuscilabym sobie. Nie wiem, co to bedzie bez PB, zobaczy sie. Nie jestem nastrojona zbyt optymistycznie.
 

tomciopogromcio

New Member
Dołączył
23.10.2010
Posty
35
Kupię jak ceny trochę spadną, a ja ukończę 3 i dodatek do 3 :). Tak samo było z 1 i 2, 1 dostałem w gazecie kiedy wychodziła 2 i akurat dwójkę kupiłem po pierwszych spadkach cen. Potem i tak czekać i tak czekać (Noc kruka ściągnięte :/) na 3 więc postanowiłem kupić jak będzie wychodzić 4 i tak zrobiłem :D.
 

igor1988bb

Member
Dołączył
2.10.2010
Posty
127
Gdyby nie fakty że demko nie chce się włączyć to może bym kupił ale niestety w przeciwieństwie do innych bardziej wymagających gier gothic nie odpala więc póki kompa nie odremontuje to gry nie kupię
 

Falka

Member
Dołączył
25.3.2010
Posty
44
Obowiązek każdego fana Gothic'a to kupowanie kolejnych części : D nie kupiłam tylko dodatku do Gothic'a 3, bo 3 zbytnio mnie nie powaliła. Jeśli chodzi o Arcanię polowałam na Edycję Kolekcjonerską, ale po przeczytaniu opinii o tym co zawiera zrezygnowałam i zostawiłam wersje podstawową.
 

Triom

New Member
Dołączył
9.8.2010
Posty
6
Po opiniach wielu użytkowników i po recenzjach przeczytanych w internecie miałem duże wątpliwość czy warto kupować kolejną odsłonę Gothica. Jednak doszedłem do wniosku, że warto kupić Arcanię, w końcu do kontynuacja świetnej gry. Co prawda nie wszystko poszło po mojej myśli. Miałem kupić Gothica TUŻ po premierze, ale brakowało pieniędzy, więc cierpliwie czekam do świąt :p Już niedługo Gothic 4 (albo raczej Arcania) będzie w moich rękach :D

Edit:

Widzę, że człowiek nie może zrobić błędziku, bo zaraz zostanie wyśmiany ;) Już poprawiłem, lepiej ?
 
Do góry Bottom