Brak Portów

Status
Zamknięty.

Dieg0

New Member
Dołączył
26.6.2010
Posty
19
Nie zdziwiło was że w całej myrtanie nie ma ani jednego portu?? W związku z tym gdzie dokowały statki z khorinis?? Oraz flota wojenna Króla np. jeden ze statków esmeralda...
 

Fahrenheit

Pimpu?
Dołączył
2.9.2009
Posty
1342
Może zostały zniszczone po najeździe orków? A tak na serio to raczej mi się wydaje, że to niedoróbka twórców, po prostu w nawale pracy nie pomyśleli o takim "szczególiku" jak porty. To do nich podobne, za bardzo skupili się na ogromie świata i kupie miast, by jeszcze doszlifowywać w nich szczegóły.
 

avearivald

Member
Dołączył
12.6.2010
Posty
108
Z tego co wiem to w Community Story Project ma być to wyjaśnione w dialogu z jakimś NPCem ;) (o ile nasi fani przetłumaczą go na j. polski!)
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Według mnie wynika to z wojny. Paladyni, żołnierze w służbie króla stracili wszystkie swe statki w walce z orkami. Portów nie stawiali ze względu na ukształtowanie terenu, panoszące się po brzegach bestie oraz ataki piratów. A tak w ogóle kto by budował port gdy nie ma w ogóle statków?

Jedyny port (w dodatku prowizoryczny) jest w Silden oraz jeden w Varancie (w Bradze). Ludzie nie posiadali planów statku, nie mieli wykształcenia by je budować, innymi słowy byli niezaznajomieni ze statkami.
 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
w Silden to port rzeczny, raczej nie bardzo mógłby stamtąd wypłynąć statek do żeglugi morskiej jak np. Esmeralda...
nie zwróciłem na to uwagi, a faktycznie wydaje się to grubo bez sensu, bez infrastruktury portowej, stoczni, doków itd. jak mógł odbywać się transport np. do i z Khorinis? twórcy się nie postarali. jakby porty były zniszczone, to pozostały by jeszcze jakieś gruzy, chociażby nabrzeże, bo idea rozebrania przez orków nabrzeża do pozyskania kamienia jest za bardzo naciągana...
 

Elessar

Inkwizytor
Weteran
Dołączył
30.12.2007
Posty
2679
Po prostu najczęściej zapomina się o tym co oczywiste :p. Ale w grze na takim poziomie (no bo jednak trzyma całkiem niezły poziom, mimo bugów itp.) porty to zbyt ważna rzecz, żeby o niej zapomnieć. Twórcy się nie przyłożyli. Aż dziw, że nie zwróciłem na to uwagi.
A w Silden to takie nabrzeże nad jeziorkiem a nie żaden port ;p.

Ave
 

Dieg0

New Member
Dołączył
26.6.2010
Posty
19
szkeleton3 napisałeś że ludziom porty nie były potrzebne ale nawet w poradniku gothica 2 jest napisane " król spojrzał na kominy swoich kużni które od wielu dni były nieużywane, potem usłyszał tętęt orkowych bębnów, król w zamyśleniu przeleciał nad opustoszałym miastem i zatrzymał wzrok na porcie gdzie stała już tylko "ESMERALDA" - zdezelowany statek kupiecki niedobitek z potężnej królewskiej floty zatopionej przez orkowe galery" - cytowałem z pamięci bo nie mam przy sobie poradnika, ale mniej więcej tak to brzmi
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Diego, z twojego postu wynika (a raczej ja tak zrozumiałem), że jedynym statkiem, który pozostał niezniszczony była Esmeralda. Nadal uważam, że nie były im potrzebne porty. Możliwe, że podczas wojny z orkami ludzie zniszczyli je by orkowie mieli odrobinę trudniej dostać się na kontynent ze statków lub po prostu zabrakło im nadziei na powrót jedynego statku i porty jakby uległy zniszczeniom ze strony ludzi jak i orków.

To tylko moja hipoteza, nie musicie się ze mą zgadzać.
 

Dieg0

New Member
Dołączył
26.6.2010
Posty
19
Albo niedorzeczność nr.2 w Silden był zamek paladynów ale zalało go jeziorko, ale po co budować zamek w zagłębieniu terenu, to też wydaje się bez sensu bo zamki powinno budować sie bardziej na wzgórzach , albo choćby na równinie...
 

Hadler

Member
Dołączył
12.2.2010
Posty
199
Trochę zgadzam się z hipotezą szkeletona, ale nie całkiem. Ja uważam, że to nie ludzie niszczyli porty lecz orkowie, którzy nie chcieli pozwolić ludziom na ucieczkę. Istotny szczegół to brak jakichkolwiek ruin wskazujących na to, że były jakies porty, ale przeciesz ESMERALDA zacumowała niedaleko Ardei, więc być może tam niegdyś był port, skoro statek nie osiadł na mieliźnie. Właśnie, akurat Mi przyszło do głowy, że to niby piraci zrabowali i zabrali ESMERALDĘ, ale w całej grze (oprócz tego właśnie początku) nie ma choćby małej wspominki o tym, że na morzach Mysthany grasują piraci. Dobra, odbiegłęm od tematu: co do tych portów to być moze jeden był właśnie niedaleko Ardei, poza tym wskazuje na to także latarnia morska. A co do stoczni, to przecież Khorinis nie było tylko wyspą do wydobywania magicznej rudy ;)

Pozdrawiam, Hadler :)
 

Dieg0

New Member
Dołączył
26.6.2010
Posty
19
Ale port powinien być w Vengardzie a te miasto zdobyte nie zostało
 

Koza123

Nadworny błazen Rangiza
Dołączył
1.7.2010
Posty
309
Snujecie tu jakieś teorie a moim zdaniem to tylko kolejny błąd twórców. Trudno do tego dojść sugerując się tyloma bugami w grze?
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom