15 Lat Pb

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Osobiście po przeczytaniu artykuyłu z okazji rocznicy dotarło do mnie w końcu, iż ludzie, którzy ładnych parę lat temu pierwszego Gothica mocno się zmienili. Bije to mocno z ich wypowiedzi. W sumie to nic dziwnego w końcu zjedli zęby na grach crpg i po porstu zestarzeli się. Brak im tej młodzieńczej iskry jak na początku kiedy godzinami pracowali nad pasjonujących ich tematem. Najzwyczajniej w świecie musiało przyjść wypalenie tematu. Wątpie by wydali jeszcze kiedyś tak dobrą pozycję jak pierwsza część.

MIneło juz 15 lat od momentu pojawienia się ekipy PB. W perspektywie 15 lat doświadczeń jak oceniacie ich spuściznę? Czy są studiem perspektywicznym? Czy może osiągneli apogeum swoich możliwości?
 

Fūri

słit Wojtuśśśśś
Dołączył
17.6.2011
Posty
1077
15 lat, tak? Szmat czasu...

Pirahnia Bytes i jej perspektywiczność... nie, bardzo w to wątpię. Ich ostatnie dzieła były gorsze fabularnie od swoich poprzedniczek, czyli pierwszego i drugiego gothica (pal licho grafikę i resztę, w RPG zawsze i wszędzie fabuła królować będzie!). To także w mojej ocenie w tych dwóch dziełach Piranie osiągnęli apogeum, a dalsze produkcje były już powolnym "zgorszaniem" role play'ów. No i co tu mówić o ich spuściźnie - 2 wybitne dzieła, które na pewno złotymi literami już wpisały się w historii RPG i 2 razy więcej dzieł przeciętnych (no... pierwszego Risena jeszcze dosyć tak strawię). Jeżeli miałbym oceniać ich spuściznę stopniami szkolnymi, to na pewno takie 3+ by dostali ode mnie.
 
Do góry Bottom