Ulubione Światy Fantasy

Status
Zamknięty.

Milten1

Member
Dołączył
29.8.2005
Posty
66
Interesuje mnie jakie Światy Fantasy(np Gothic, Warcraft, itp) najbardziej lubicie, ja kocham światy fantasy. Lubie czytać książki fantasy np. Trylogia Władcy Pierścieni. Mam nadzieje że tego tematu nie było bo nie znalezłem i chyba będzie 'Orginalny':D podajcie 5 światów które najbardziej lubicie jeżeli jest to świat z gry to na piszcie coś o tym:D

Oto moje
tongue.gif


1.Warcraft- Super fabuła, czytam opowiadania na stronie o Warcrafcie
2.Gothic- Heh Gothic to Gothic moja ulubiona gra.
3.Władca Pierścieni - Poprostu to co było w filmie jest dobrą ekranizacją Powieści Tolkiena.
4.Guild Wars- Klimat jest bardzo bajkowy a w gre gra sie super miałem 4 postacie na max lvl ale cos soe posuło i mi skasowały s ie;/
5.Heroes- tego nie będę uzasadniał...
tongue.gif


Pozdro for All!!
 

mogget

forumowy obibok
VIP
Dołączył
7.2.2006
Posty
488
No coz ja lubie czytac ksiazki i mam z czego wybirac
tongue.gif

a wiec to tak:
-Wieksza czesc dziel Tolkiena-bardzo fajne tematy oraz fabula
-Gothic-wiadomo czemu
tongue.gif

-Achaja-nawet mi sie podobala
-harry poterr-pewnie wydaje sie wam to smieszne, ale mi sie podobalo

A piatego nie bardzo jestem w stanie wymyslic moze dlatego ze czytalem duzo ksiazek ktore byly paro-czesciowe i czytalem tylko jedna dwie albo jeszcze nie wyszla nastepna.
 

sir frugo

Member
Dołączył
25.2.2006
Posty
105
No więc tak:

1. Gothic - the best game in the world
smile.gif

2. Morrowind - moja druga ulubiona gra
3. Diablo - fajny klimacik
4. Dungeon Siedge - Zarąbista gierka, bardzo podobna do Diablo tylko że w 3D i to lubię
5. Władca Pierścieni - moje trzy ulubione filmy
 

Gelo

Member
Dołączył
22.12.2005
Posty
99
Ja też uwielbiam książki, gry fantasy z książek najbardziej podobały mi się:
-Władca Pierścieni
-Eragon,Najstarszy
Jeśli chodzi o gry to:
-Gothic
-Warcraft3
-Heroes3
Ponadto lubię czytać opowiadanka mniej lub bardziej związane z fabułą Gothica
wink.gif

PoZdRo
 

Morgahard

" I'm what you call a demon..."
Weteran
Dołączył
15.9.2004
Posty
1186
1.Silmarillion- można to naciągnąć pod Władcę Pierścieni ale jest między tym kilka różnic
biggrin.gif

2.Dangeons&Dragons- RPG na bazie którego powstało także wiele gierek cRPG między innymi Ice Wind Dale czy Świątynia pierwotnego Zła. Jeśli mam być dokładny to dodam że bardziej lubie Forgotten Realms.
3.Gothic- Heh w końcu jest i Gothic ale dopiero trzecia lokata
biggrin.gif

4.Dispel-taka stara gierka RPG.
5.Diablo- to tylko dla tego że nic innego nie mogłem wymyślić na to piąte miejsce.

Edit: Wypowiedzi wyżej mnie zainspirowały - jeszcze seria Heros
biggrin.gif
 

szczurek

Menda serowa
Weteran
Dołączył
26.10.2004
Posty
4565
Nie wiem czy jest sens pisać, ale fascynują nas podobne światy
smile.gif


Gothic - klimat panujący w tym świecie jet poprostu wspaniały
Diablo - tym klimacie zagłębiam sie czasami, ale juz mnie do siebie przekonał
Dungenon Siege - może nudna gierka, ale też ma moim zdaniem fajny klimacik
LOTR - wspaniały świat fantasy. Chyba najlepszy z wymienionych przezemnie
Heros - głównie za świat w trzeciej części
 

Jodełko

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
28.9.2004
Posty
2362
Witam wszystkich... ble ble ble i takie ściemy
biggrin.gif
...
Oto moje zdanie
GOTHIC - najlepszy świat jaki widziałem, gdyby przedstawić procentowo to by 90% mojej fascynacji jakim kolwiek śwqiatem poszło TU!
Diablo 2 LoD - Ooo tak, tlyko ze troche sztuczne...
WP, Hobbit - to wiąga
biggrin.gif
.
HP - Świat magi, bardzo mnie wciąga.
Warhammer - ***POWIAŁO GROZĄ***
tongue.gif
.
Pozdro
 

Kushi

Weteran
Weteran
Dołączył
3.9.2004
Posty
1283
(Dziwie się że nikt nie napisał)Greyhawk - doskonały świat D&D, NWN, a także (tu nie jestem pewien bo nie grałem
biggrin.gif
, ale raczej na 100%)BG i Icewind Dale;
Gothic - ciekawy, wciągający
Rurik - podobny do naszego i w tym fajny

Więcej grze...światów nie pamiętam (...).
 

Megarion

El Presidente
Dołączył
25.9.2004
Posty
1824
Świat BG - Faerun
Świat Gundam Seed - Nasz w przyszłośc
PS. Świat Morrowinda - post w dół (zapomniałem xD)

Co do świata Gothica - mało o nim jest na razie informacji, ale może być
biggrin.gif
.

A co do świata Herosów... jestem ciekawy, ilu z was, tak chętnie go wymieniających, zna chociaż ogólny zarys historii i jakieś szczególne postaci... Bo jedno wymienić Heroes jako grę, a drugie jako świat (który dopiero od niedawna był tworzony przez twórców HoMaM V)

PS. Kushi, masz rację
biggrin.gif
 

Mordimer

Member
Dołączył
21.3.2005
Posty
319
Moje ulubione światy to:

1. Świat przedstawiony w sadze Jacka Piekary. (Sługa Boży, Młot na czarownice, Miecz aniołów) Podoba on mi się, ponieważ jest w nim przedstawiony czas inkwizycji z tym, że Jezus nie umarł na krzyżu, tylko zszedł z krzyża w ostatnim momencie. Ogniem i mieczem wszystkich ludzi na Golgocie wyrą... znaczy sie pokarał.

2. Morrowind: Zarąbiście duży świat gry, fajny klimat, multum wątków pobocznych i innych. (Można było grać po zakończeniu kampanii, ale to tak offtopowo
smile.gif
)

3. Gothic: Co tu dużo gadać... Ten świat wykreowany przez PB naprawde żył...

Diablo II LoD: Gra podobałą mi się z dodatkiem, ponieważ wtedy doszedł Druid (moja ulubiona postać
smile.gif
). W tą gre zarąbiście się gra po latach, i najważniejsze to, że sie nigdy nie nudzi.
 

EdGaR

Member
Dołączył
3.3.2005
Posty
853
1. Świat z WP - no poprostu wspaniały
wink.gif

2. Świat z GW - chciałbym tam miszkać ale tylko w pre-searingu
wink.gif

3. Świat z HP - któż nie chciałby być czarodziejem ?
smile.gif

4. Świat z Wiedźmina - no poprostu trzyma klimat ;p
5. Świat z... tu będzie nasz świat ;D

Pozdrawiam
 

Laska

Active Member
Dołączył
1.6.2005
Posty
1041
Moje ulubione Światy Fantasy:
1. Śródziemie - ile razy wyobrażałem sobie, ze jestem hobbitem??
2. Harry Potter - EdGaR świetnie to podsumował
biggrin.gif

3. Świat Dysku - coś w stylu klasycznych światów fantasy, ale aż kipiące o humoru...

Ogólnie bardzo lubię wszelkie światy fantasy i bardzo dużo czasu spędzam myśląc o tym, jak byłoby się w takim świecie...
 

Kushi

Weteran
Weteran
Dołączył
3.9.2004
Posty
1283
QUOTE Świat BG - Faerun

Muszę Cie zmartwić Faerun to tylko planeta (albo nawet kontynent) w wielkim universum Greyhawk. Liczy ono sobie 20 lat i jest najstarszym wszechświatem ad&d.
 
G

Gray_Fox

Guest
No cóz, nie jest ich dużo aczkolwiek są to starannie wybrane światy ;

- Gothic - któż by tego nie wspomniał. Świat, w którym sie tak naprawdę żyje, w którym posiada się swobodę...

- WP - opowieści z świata Śródziemia. Zło i dobro, walka, magia, legenda... Pierścien który musi zostać zniszczony, gdyż jego panem jest Sauron. Musi wpaść do góry przeznaczenia...porpostu miód...

- Morrowind - dopiero ten świat poznaje, ale czuje że tutaj także wielkość, i różnorodność bedzie królowała...

A więc tylko 3, a moze aż?

Peace und Love :]
 

darkrider

Debile
Dołączył
21.11.2005
Posty
123
Moje ulubione światy:

Gothic - Ulubiona gra. Chciałbym się tam przenieść (marzenia
tongue.gif
)

Władca Pierścieni - Jedna z ulubionych książek i filmów. Przeczytałem 1 i 2 cześć (2 nie całą), bo mi się nie chciało.

Harry Potter - ULUBIONA książka i film. Pamiętam jak czytałem pierwszą część (fajnie byłoby chodzić do Hogwartu [to było marzenie
biggrin.gif
])

Świat kompa
biggrin.gif
.

Pozdrawiam darkrider
 

ozi

Athlete
Weteran
Dołączył
29.8.2004
Posty
1047
A musi być klimat fantasy? Bo z fantasy to tylko:

- Gothic - no ludzie, chyba każdy wiem o co kaman. Nasza ukoffana gierka, każdy by chciał posiedzieć w karczmie w Khorinis przy browarze :p I pochasać po bezdrożach Górniczej Doliny xD
- LOTR - tam też bym browar łyknoł/łykną? (serio). Po za tym fajne górki, rzeczki, lajtowe przygody - tylko żebym też zawsze wygrywał z orkami :p (co to za radocha kopnąc w kalendarz przy pierwszym spotkaniu z orkiem xP)

... a reszta fantasy to lipa Bracia i Siostry o_O

Reszta klimatów to z:

- GTA 3 - miasto, mrok, zadymy, masa ^-^ Po prostu bardzo fajne klimaty :p
- Mafia - oh... To jest boskie. Fajne lata 30-ste, prohibicja, gangsterka, wy-chill-autowane czasy ;D
- Spyro 2 na PSX - sympatyczny smoczek w czarujących, bajecznych klimatach. Coś cudowanego, pamiętam jak grałem w tą gierke, naprawde fajne ;]
 

Azgalor

Member
Dołączył
30.1.2006
Posty
45
Planescepe Torment - po prostu full wypas, czysta doskonałość, czysty klimat, oryginalny świat.
Warcraft - rewelacyjna historia, charyzmatyczni bohaterowie(Artas, Trall, Illidian)
Gothic - za klimat i "realność świata fantasy"
Świat heroes'ów - za różnorodność i bajkowość.
Saga Wiedźmina - fajny klimacik, no i w końcu stworzony przez mistrza pióra
 

Grour

Member
Dołączył
27.7.2005
Posty
357
1. Śródziemie - Ahh... coś cudownego, Tolkien to genius w pełnym znaczeniu tego słowa
wink.gif
.
2. Górnicza Dolina, Khorinis, Jarkhendar - znam każdy zakamarek tego wspaniałem świata...
biggrin.gif

3.Świat z Wiedźmina - wspaniały klimat i po prosty coś pięknego
smile.gif
 

Avaneger

Member
Dołączył
13.11.2005
Posty
95
Czytanie książek to moje hobby od bardzo dawna a światów ile już poznałem było dużo więc wypisze te które mi się najbardziej podobały .

1. Świat z "Eragona" i "Najstarszego " - nie wiem czy ktoś czytał ale dla mnie to najlepszy i najfajniej rozbudowany świat fantasy .

2.Świat z "Harrego Pottera" - kiedyś pisałem , że nie nawidze książek o "Harrym Poterze" ale po przeczytaniu najnowszej części "Książe Półkrwi" polubiłem je , więc uklasowałem ich świat na drugim miejscu .

3.Świat z "Władcy Pierścieni" - jako , że zawsze lubiłem serie WP zarówno w filmie jak i książce uklasowałem je na 3 miejscu .

Może niektórych zdziwił fakt , że nie zamieściłem tu świata z serii Gothic albo innej gry ale zawsze uważałem , że świat przedstawiony w grze nie ma co równać się z tymi opisywanymi w książkach .
 

cichy

Member
Dołączył
15.5.2005
Posty
749
U mnie jest to jedynie świat:

Gothic - wspaniały klimat, piękne lasy, łąki, pola, wiele ciekawych zakamrków i tajemnic, po prostu coś wspaniałego.

Fable: The Lost Chapters - również wspaniały świat choć już nie taki jak Gothic, ale również posiada swoją prawdziwą magię.

PoP: Warrior Within - za mroczność, tajemniczość i wielu różnorodnych przeciwników za to kocham ten świat
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom