Pytanie

Status
Zamknięty.

Gorn63

New Member
Dołączył
31.5.2007
Posty
1
:ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r: :ph34r:
Czy można robić mody do G2?????????????? :ph34r:
 

Arven

Mr. Very Bad Guy
Weteran
Dołączył
18.5.2007
Posty
3647
Oczywiście że można! Jest już nie jeden mod do G2:NK (do samego Gothica 2 też można) jak np. "Mielizna", "Jaktyl", "Bumshack" itd. Wiem że do tworzenia 3D na pewno używa się 3DSmax. Nie wiem czy można przerabiać w Spacerze, bo do G1 można. W każdym razie musisz:

1. Jeśli chcesz wnieść nowe grafiki 3D musisz umieć posługiwać się w 3DSmax'ie.
2. Musisz umieć grzebać w skryptach (jeśli chcesz dodać nowe zadania, NPC, kwestie, przedmioty itp.)
3. Jeżeli chcesz pozmieniać textury to prawdopodobnie musisz mieć GoMana (nie jestem pewien, ale w każdym razie jest potrzebny do G1)

Jest tego jeszcze trochę, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej to poszukaj w internecie.
 

xenex

Member
Dołączył
13.3.2007
Posty
561
A więc musisz mieć dużo siły i cierpliwości jeżeli sam chcesz robić moda do gothic'a 2, wymaga to dużego poświęcenia, a efekt nie zawsze jest dobry.
1. Musisz umieć robić coś w programach graficznych(photoshop, 3D itd.)
2. Znać się na skryptach
3. Mieć głowę do czegoś takiego i pomysł bo inaczej nie wypali
Jeżeli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej o tworzeniu modów do gothic'a 2 zajrzyj na www.themodders.org
 

Markus1

New Member
Dołączył
18.10.2007
Posty
3
Mam pytanie czy chcesz robić do Nock Kruka bo w noc kruka jest spacer II
 

Oszust

New Member
Dołączył
28.1.2008
Posty
27
Gorn co za głupie pytanie, co ty nie byłeś na żadnej stronie z linkami do modów???

już daje linki, niech wszyscy skorzystają !!!

gothic.phx.pl (tu głównie do gothic1)
themodders.org (tu jest najwięcej modów)
http://www.modders.dmkhosting.net/kopia/index.php (jakby kopia tej poprzedniej)
gothicmods.info (tą bardzo lubię)
gothic.gram.pl (tu chyba usunęli download ale zajrzeć i tak warto, choćby ze względu na to, że jest tam dużo misji, dokładnie opisanych do g3 , ale mniejsza)

no to te najważniejsze, jak sam więcej nie potrafisz znaleźć, to daleko nie zajdziesz
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom