Le Parkour

Status
Zamknięty.

..::MAT::..

Member
Dołączył
5.6.2005
Posty
32
Ostatnio zainteresowałem się parkour (parkor-em). prosty sport wymyślony we francji gdzie jest dość popularny a polega na przeskakiwaniu poręczy, murków, skakaniu po budynkach i przy tym robić rozmaite akrobacjie. Wprawieni parkorowcy (trauserzy) ez problemu np: w ciągu 3-4 sekund wdrapią się na 3 metrowy mur.
Może ktoś z was uprawia ten sport albo jest nim zainteresowany???
 

Haldir

Member
Dołączył
21.3.2005
Posty
430
Słyszałem o tym choc nie za wiele, chlopaki skacza po murach dachach, po hustawkach i po wszystkim co jest wysoko, stromo, i wszedzi tam gdzie jest niebezpiecznie i skacze adrenalinka
cool.gif


Ale nie podoba mi sie ten sport, dziwny taki........... po co biegac wszedzie skaczac ilez mozna
dry.gif


Ale tez podziwiam ludz musza byc wyciwczeni, i nie bac sie za poleca z 3 metrow
 

s_e.b_a

Active Member
Dołączył
13.2.2005
Posty
1253
Mój kumpel z klasy uprawiał ten sport... Mówił że calkiem nie źle mu szło ale że szybko to się nudzi... A w dodatku ludzie patrzą na Ciebie jak na debila...


Dla mnie taki sport jest zbyt męczący. Straszny ze mnie leń i nigdy nie chce mi się biegać a co dopiero skakać po ławkach i tym podobnych. To nie dla mnie... Ale z tego co wiem aktorzy z filmu Yamakasi (chyba tak się pisze) uprawiają ten sport i naprawde efektownie to wygląda.
 

Kacperex

KacŚpioszek
Dołączył
26.10.2004
Posty
6508
Widziałem pokazy tego "sportu" i ludzie co tam wyprawiają to jest naprawdę ładne
smile.gif
Sam bym takie coś sobie porobił ale niechce mi się
smile.gif
W naszym kraju by to głupio wyglądało bo jak ty byś sobie skakał biegał itp to Polak by stwierdził, że jestes głupi
smile.gif
Niestety ale taka jest mentalność naszego chorego społeczenstwa:)
 

Feomathar

Über Boss
Moderator
Redakcja
Dołączył
5.10.2004
Posty
5242
Sport ten jest dosc efektowny. Fajnie sie patrzy jak jacys kolesie pociskaja na dachach domow albo Bog wie, gdzie jeszcze.

Niestety nie uprawiam tego sportu (po 2-3 skokach bym sie polamal
tongue.gif
) ale bardzo podobaja mi sie filmy z udzialem ludzi uprawiajacy ten sport min; 13 dzielnica, Yamakasi. Filmy inne od wszystkich, bardzo ciekawe, serdecznie polecam.


pozdrawiam
 

..::MAT::..

Member
Dołączył
5.6.2005
Posty
32
odp na post 1: ja nie skacze po dachach jak na razie wystarczają mi murki i poręzce, niestety ten sport ludzie postrzegoją negatywnie i jest nielegalny.

Ja zainteresowałem się (parkorem) po obejrzeniu '' 13 dzielnicy '' polecam ten film
Bezimienny jeśli ten sport ci się podoba to bardzo zachęcam ja nie nie zwarzam na to co se ludziska pomyślą
 

Shrat

Przywódca Magów
Dołączył
1.2.2005
Posty
1018
Ja z kumplami uprawiam ten sport mam własny klan i klka filmików z trikami niedługo powinna powstac nasza stronka. Uprawiamy ten sport od roku po tym jak mój kumpel obejrzał Jump to London. Obecnie umiemy różnego rodzaju valuty (przeskakiwanie przez murek) oraz cały czas trenujemy salto .
 

Malcom

Member
Dołączył
12.7.2005
Posty
179
Wiesz..nie podoba mi sie ten sport choć jak niektórzy wspomnieli wygląda efektownie. Ponieważ jakiś dzieciak któremu to sie spodoba..zacznie to uprawiać to może rękę złamać albo kręgosłup..wszytko możliwe(po tych murach źle złapie sie i zonk) Wiec moje zdanie : jest to niepotrzebne i niebezpieczne dla zdrowia jak bezmyslne.
Pozdrawiam
wink.gif
 
Dołączył
25.2.2005
Posty
165
Ja nie uprawiam tego sportu ale z tego co wiem to nie o samo skakanie tu chodzi. Kiedyś ogłądałem wywiad z tymi "sportowcami" i tam mówili że w tym sporcie chodzi o to żeby bidz przed siebie nie zatrzymując się bez względu jakie są przeszkody. A to że robią takie triczki to już wyższy stopień zaawansowania. Bo w końcu karzdy staje się coraz lepszy w tym co robi.
 

pepon

Member
Dołączył
27.7.2005
Posty
353
mi sie ten sport podoba i lubie patrzeć na to co ludzie wyczyniają. kiedyś trafiłem na program o tym na Extreme Sports. jak już mówiłem podoba mi sie ten sport ale jak powiedział Malcolm jest on zbyt niebezpieczny, więc o trenowaniu go nawet nie myśle. zadziwia mnie gdy widze że koleś skacze z 6 metrowego urwiska na plaże i NIC MU NIE JEST !!! przy takim skakaniu można sobie co najmniej połamać nogi. myśle że takie wyczyny są dla bardzo sprawnych,odważnych i troche stukniętych ludzi. A to że taki sport uważa się w Polsce za dziwactwo to już inna sprawa.




POZDRO ALL
 

Shrat

Przywódca Magów
Dołączył
1.2.2005
Posty
1018
Jeżeli ktos jest zainteresowany le parkourem niech wpisze w googlach forum le parkour(iestey nie posiadam linka teg forum) i powinnien wysukać bardzo dobre forum są na nim porady, opisu róznych trików i film z polskimi klanami no sa też zawodowcy.
 

Big Boss

Member
Dołączył
20.11.2004
Posty
811
QUOTE (s_e.b_a)Ale z tego co wiem aktorzy z filmu Yamakasi (chyba tak się pisze) uprawiają ten sport i naprawde efektownie to wygląda.


właśnie podczas czytania pierwszego posta odrazu przyszły mi na mysl scenki z tego filmu jak oni uciekając fajnie skakali po budynkach. Co do sportu to pierwsze słysze i nie wydaje mi sie to ciekawe ale fajnie wygląda.
 

Cahir

Member
Dołączył
15.7.2005
Posty
477
Człowieku !!! Chcesz się zabić !!!
blink.gif
tacy kolesie łamią się co chwile wystarczy że dach po którym skaczesz będzie 1 cm za daleko i gleba...
dry.gif

Wybór należy do ciebie i tylko do ciebie ale jak chcesz żyć długo i szczęśliwie to nie rób tego !!!
unsure.gif
 

Shrat

Przywódca Magów
Dołączył
1.2.2005
Posty
1018
Zabic coś tyl
tongue.gif
Jest jedna z zasad parkour przed robieniem jakiegos triku zawsze sprawdz teren czyli czy trzepak sie nie rusza lub czy ten dach wytrzyma cieżar, my zawsze tak robimy potym jak mój kumpel złamał sobie łape bo ie sprawdził czy rura jest stabilna.
 

Palladynek

Member
Dołączył
15.7.2005
Posty
38
Ja mam fioła na puncie tego sportu
blink.gif
.Jak widze jakiś murek to nie mogę się powstrzymać i ho na górę
tongue.gif
.Z poręczami tak samo.Jednak ostatnio coś nie uprawiałem tego sportu.
sad.gif
 

Cisu

Member
Dołączył
2.7.2005
Posty
852
Hmmm ... Parkour. Powiem, że podoba mi się ten sport i kiedyś nawet próbowałem to uprawiać z kuzynem i jego kumplami (amatorzy z nas
tongue.gif
), ale chyba muszę najpierw sobie kondycję poprawić, bo z tym kiepsko u mnie
tongue.gif
. Więc od jutra zaczynam robić średnio dystansowe biegi (jeżeli nie zapomnę <lol>).
Pozdrawiam.

[Edit] oto link do chyba najfajniejszej strony o Parkourze :
LeParkour
 

Blizna

Member
Dołączył
10.3.2005
Posty
592
Sport fajny i efektowny niestety przynajmniej u mnie nie ma warunków do jego uprawiania więc u nas nikt tego nie robi.
Mam jednego kumpla który by sie do tego nadawał koleś robi salto do tyłu z trzech metrów nie boi sie kolo śmierći;].
 

freak_man

Member
Dołączył
1.6.2005
Posty
166
Ja z ..::MAT::..-em (jesteśmy sąsiadami
smile.gif
) razem uprawiamy ten sport. i uważam, że jest super. Chodź nie zabardzo mamy gdzie go uprawiać to na chama znajdzie sie pare miejscówek
biggrin.gif
. Co do łamania - jeśli się zawachasz czy zrobisz jakiś trick już w locie to wtedy raczej sobie coś łamiesz. Jak narazie miałem pare kontuzji
smile.gif
ale nic większego. Moja rada - kto uprawia ten sport niech najpierw obczai czy jest gotowy wykonać trick bo potem bedzie kiepsko
biggrin.gif
.
 

Godfather

Maruda Di Tutti Capi
Weteran
Dołączył
30.7.2005
Posty
1062
Najlepszy parkour wyjdzie ci wtedy kiedy goni cię kilku drechów, wtedy wszystko przeskoczysz. A tak serio to trochę się tym interesowałem ale po wielu upadkach dałem sobie spokój, a byłem nieźle posiniaczony. Nie jest to bezpieczny sport ale jeśli będziesz ćwiczył to będzie coraz łatwiejszy, tylko nie właź od razu na dach bo upadek boli, wiem z autopsji.
 

Shrat

Przywódca Magów
Dołączył
1.2.2005
Posty
1018
No widze że dużo ludzi z forum interesuje sie tym sportem
biggrin.gif
, może ktos z was ma swój klan ???Znacie moze jakies dobre stronki z jakimis super filmikami??
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom