Berło I Kostur

Status
Zamknięty.

Elessar

Inkwizytor
Weteran
Dołączył
30.12.2007
Posty
2679
Mam pare pytań:
1.Kim jest Wieczny Wędrowiec ?
2. Dlaczego Rhobar ma Berło, skoro "oznaczo ono władzę nad pustynią" ?
3. Skąd Zuben ma Kostur ?
4. Czemu akurat te dwa przedmioty otwierają Portal ?

sorry, że tak dziwnie, ale nie chciałem, żeby było, że nabijam posty

Jeśli coś z tego wiecie - WPISUJCIE SIĘ !
Pozdrawiam
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
1. Z tego co wiem Wieczny wędrowiec prowadził niegdyś przodków koczowników( tzw. Pradawnych) po pustyni, w poszukiwaniu... czegoś xD. Najprawdopodobniej dogodnego miejsca do osadzenia się w nim.
2. Z tego co pamiętam, to niegdyś wszystkie 3 krainy były pod panowaniem jednego władcy - jakiegoś proszka Rhobara II. Dopiero potem Asasyni zbuntowali się, ale berła nie otrzymali. Może tu naściemniałem ale tak mi się wydaje i my s xD.
3. Tego nie wiem i myślę, że nie ma odpowiedzi na to pytanie w w grze.
4. Bo tak sobie twórcy gry wymyślili. Mają one jakąś magiczną moc, która w połączeniu jest w stanie otworzyć drogę do Nieznanych Krain.
 

mattus

New Member
Dołączył
24.6.2008
Posty
8
1.Odpowiem na to pytanie cytatem:
CYTAT( Księgi w G3)
Na początku krainę te zamieszkiwali Koczownicy i Wieczny Wędrowiec wskazał im drogę. I Innos przemówił do Wiecznego Wędrowcy, odłóż swój kostur i w jego miejsce Innos dał Mu berło i Wieczny Wędrowiec stał się jego Sługą. I Innos obdarzył go częścią swej boskiej mocy aby mógł powstrzymać Beliara I mocą tą był ogień i miał nad nim władzę. Ale niektórzy spośród Koczowników nie podążyli za Innosem i lud Koczowników podzielił się na dwie części, Ci którzy podążyli za Innosem wznieśli wspaniałe świątynie i stali się ludem Varantu, a berło pozostało symbolem ich władzy.

2.Gdyż Berło było symbolem władzy w królestwie wyznawców Innosa, którym przed wiekami był Varant, całkowicie odmienny niż ten przedstawiony w G3.
3.Tu znów posłużę się cytatem:
CYTAT( Księgi w G3)
(...)Ludzie byli ich niewolnikami ale wojownicy byli ich gladiatorami. Jednym z nich był Zuben, walczył dobrze albowiem podzielał przekonania Orków. I Orkowie dali mu wolność i Zuben wyruszył na południe. Lecz w czasie swej podróży znalazł kostur Wiecznego Wędrowcy i zabrał go ze sobą. I powiedział do niego Beliar, udaj się do kraju Koczowników i zbuduj tam dla mnie królestwo. I Zuben udał się na pustynie i wbił kostur w ziemię i zawołał, tu będzie twoje królestwo.

4.Wg mnie są one przedmiotami, które mają w sobie część pierwotnej energii z której powstał świat. No ale to tylko taka moja mała teoria ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom