Szpon Beliara Vs Uriziel

mickos42

Member
Dołączył
4.2.2010
Posty
294
Obydwa są świetne, porównując je miałby by taką samą siłę:
Szpon ma te błyskawice czyli jest to jako magiczna moc lecz żadko to jest, i jeszcze trzeba się modlić do poczwary Beliara
Uriziel jest wg mnie lepsze:
-Prawie ciągle lecą z niego magiczne płomienie
-Nie trzeba się modlić
- Ale trzeba go naładować
-W póżnym etapie gry odblokowany

Czyli obydwa świetne oręże są świetne, gdyby te plusy i minusy zkumulować te dwie bronie będą takie same.
 

Gaan

Handlarz
Dołączył
7.8.2009
Posty
628
Jak dla mnie Uriziel wygrywa bez gadania z Szponem Beliara.
Nie lubię go. Najważniejszy powód? Cały czas wali piorunami a ja tego nie cierpię np. chcesz kogoś pobić tak by zemdlał a walnie piorun i już ta osoba nie żyje i jedyne co możemy zrobić to modlić się by nikt nie zauważył morderstwa.
Uriziel bardziej mi się podoba. Ma swój unikatowy wygląd, chociaż nie kryję że Dwuręczny Miecz na Smoki jest taki sam jak Uriziel tylko ma Czerwony klejnot.

Podsumowując:
-Szpon Beliara 4/10 - za wygląd (inaczej dałbym 2/10
-Uriziel 8/10 - dałbym 10/10 ale żaden miecz nie jest idealny
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Uriziel oraz Szpon...wedle mnie te bronie prawie niczym się nie różnią. Dlaczego?
Uriziel zadaje obrażenia od magii podczas ataku, tak samo jak szpon beliara,
Z uriziela możemy wyciągnąć runę, a ze szponu możemy stworzyć runy,
W zależności jeden jest dwuręczny drugi jest jednoręczny/dwuręczny.

Minusem jest to, że ciężkie magiczne ostrze na smoki wygląda identycznie jak uriziel i (o dziwo) jest najlepszą bronią dwuręczną w grze, więc historia lubi się powtarzać. Szpon, zaś jest na początku słaby i z czasem coraz mocniejszy co powoduje, że niektórzy latają z nim całą grę co może budzić niesmak na tak bogatą gamę broni.

Werdykt:
I Uriziel i Szpon są dobrymi mieczami, lecz Uriziel przewyższa go swoim wykorzystaniem (można mieć i runę i miecz natomiast ze szponu albo runę albo miecz).
 

tyrwes

Member
Dołączył
4.4.2010
Posty
72
Szpon Beliara może się skryć przy Urizielu. Uriziel podpala przeciwnika, a nie ciska w niego co trochę beznadziejne błyskawice. Uriziel jest bronią, która od początku ma stałe obrażenia, a do Beliara trzeba się modlić, żeby łaskawie zamienił nasze HP na obrażenia. Uriziel jest ogółem lepszy wyglądowo i siłowo.
 

rado96xd

Member
Dołączył
5.10.2010
Posty
201
Ja staowczo wybrałem szpon z kilku powodów:
1: Szpon dostosowuje się do naszej umiejętności władania bronią ( jeśli jesteśmy lepsi w broni 1-ręcznej to będziemy go nosić w 1 ręku, a jęsli jesteśmy lepsi w broni 2-ręcznej to nosimy go w 2 rękach ;] ) Uriziel był bronią 2-ręczną i nie dostosowywał się do naszych umiejętności,
2: Uriela nie dało sie ulepszać, a Szpon tak ( z tego co pamiętam jak grałem ostatnio, ulepszyłem go 5 razy ).
 
Do góry Bottom