Problem Z Kompatybilności? Gothica Z Nowymi Systemami - Rozwiązany!

Esmallion

New Member
Dołączył
26.10.2010
Posty
194
Jak wiemy gothic 1 i 2 nie działają na Windows 7 i Viście lub działają z licznymi błędami uniemożliwiającymi grę. Aby rozwiązać ten problem należy postępować wedle wskazówek:

- Zainstalować Gothica
- Ściągnąć http://rghost.ru/1873208
lub http://depositfiles....files/hq9bsd81o
- Skopiować te 4 pliki (d3d8.dll, ddraw.dll, libwine.dll, wined3d.dll) do katalogu Gothica (dokładnie to do folderu System)
- Ustawić w trybie zgodności z Windows XP Service Pack 3
- Ustawić rozdzielczość bo w opcjach się nie da.
Więc by zmienić rozdzielczość otwieramy plik Gothic.ini i szukamy czegoś takiego:
zVidResFullscreenX=tutaj swoja rodzielczość np. 1280
zVidResFullscreenY=tutaj swoja rodzielczość np. 960
zVidResFullscreenBPP=32 <--- 32 bity lub 16
- Teraz wystarczy włączyć grę i do dzieła ;)

Sposób trochę upierdliwy, ale działa, sprawdziłem u siebie na przykładzie Gothica 1, 2 i Windowsa 7 ;)

Mam nadzieje, że komuś to pomoże.

pozdrawiam ;)
 

Wysoki93

Active Member
Dołączył
9.12.2006
Posty
666
Przydatna rzecz, a działa także odnośnie Arcanii? Mój kumpel mówił, że u niego na laptopie z "siódemką" 64bitową Arcania nie poszła, może ten sposób to zmieni?
 

Esmallion

New Member
Dołączył
26.10.2010
Posty
194
Hmmm nie wiem, na 64bitowej Siódemce dla G1 i G2 na pewno działa bo taką mam. Ale odnośnie Arcanii to nie wiem. Po świętach kupuje G4 wiec jak coś to zrecenzuje reakcje gry na mój komputer ;] Tym czasem sprawdzę u siebie czy sposób działa także na Gothica 2. Dotąd testowałem tylko na Gothicu 1.
 

Vender

Member
Dołączył
31.7.2010
Posty
116
Lubisz kombinować, tryb administratora i kompatybilność z windows 2000, a gothic śmiga jak marzenie :p
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Hmm, ja posiadając Windows 7 64-bit nie mam żądnych problemów z uruchomieniem jakiejkolwiek części Gothic'a. Nie instalowałem nic do tego, nie aktualizowałem sterowników, nic!.
Skąd wy macie takie problemy?

Oczywiście mam laptopa.
 

Esmallion

New Member
Dołączył
26.10.2010
Posty
194
Lubisz kombinować, tryb administratora i kompatybilność z windows 2000, a gothic śmiga jak marzenie :p

U mnie to nie działa. Podany przeze mnie sposób to jedyny skuteczny ;]. Przynajmniej u mnie.

Hmm, ja posiadając Windows 7 64-bit nie mam żądnych problemów z uruchomieniem jakiejkolwiek części Gothic'a. Nie instalowałem nic do tego, nie aktualizowałem sterowników, nic!.
Skąd wy macie takie problemy?

Oczywiście mam laptopa

Najstarsi górale nie wiedzą skąd my mamy takie problemy ;p, ale poguglowałem trochę i wiem, ze nie ja jeden mam takie problemy.


!UWAGA! Sprawdziłem wyżej podany przeze mnie sposob na gothicu 2 +noc kruka i także działa ;]
 

Lateralus

New Member
Dołączył
28.9.2010
Posty
17
na windzie 7 x64 problemy wystepuja tylko w przypadku nvidi - apropo postu szkeletona. Apropo tematu kilka dni temu podałem rozwiazanie w dziale nocy kruka w temacie problemy ;) tak więc pozdro.
Co do Arcani miałem jeden problem - wogóle sie nie chciala uruchomic. Rozwiazanie:
realtek HD audio -> ustawienie formatu dźwieku na 16bit 44100Hz (jak nie ma tego programu musi ściągnać).

Pozdrawiam.
 

Esmallion

New Member
Dołączył
26.10.2010
Posty
194
Sorry, ale ten temat nie tyczy się tylko nocy kruka lecz także Gothica 1 i 2 więc sprawdziłem tylko w tym dziale który traktuje ogólnie o całej sadze czy ktoś na to nie wpadł. Nie znalazłem nic podobnego więc wrzuciłem. Nie umiesz trafić odpowiedniego działu to pozdro ;)
 

Lateralus

New Member
Dołączył
28.9.2010
Posty
17
Odpisałem tam bo ktoś się zapytał akurat w takim miejscu. Doszukanie sie pliku do gothica1 to kwestia "chcieć". Oficjalne fixy są juz jakiś czas. I nie wyskakuj z jakimiś płytkimi atakami, po pierwsze chciałeś pomóc podobno, a po drugie dział związany z problemami w danej grze jest jednym z pierwszych miejsc które powinieneś był sprawdzić. W każdym bądź razie podaje tylko linki, bo w tamtym temacie tylko napisałem o plikach:
gothic 1: http://www.worldofgothic.de/dl/download_419.htm
gothic 2: http://www.worldofgothic.de/dl/download_420.htm

Pliki rozwiązują problemy z kartami nvidi na systemie win7.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Hmm, ja posiadając Windows 7 64-bit nie mam żądnych problemów z uruchomieniem jakiejkolwiek części Gothic'a. Nie instalowałem nic do tego, nie aktualizowałem sterowników, nic!.
Skąd wy macie takie problemy?

Oczywiście mam laptopa.

Ja mam Win 7 64bit i na lapku i na pc. Na żadnym nie mam problemu z G3, G3ZB, G2 czy G2NK. Jednak gdy przychodzi do instalacji G1 to po odpaleniu gry, grafika mi dosłownie wariuje i nic nie można z tym zrobić. A już moda odpalić nie da się w ogóle. Dlatego mnie to info się przyda. Wypróbuję i jak mi wszystko zagada, to w końcu pogram sobie znowu w Diccurca :D
 

Esmallion

New Member
Dołączył
26.10.2010
Posty
194
Jakie ataki Lateralus? O co ta piana, to ty na mnie wyskoczyłeś. Boli cie, ze to wrzuciłem? Zrobilem to po to aby ludzie tacy jak Biafra szybko mogli znaleźć rozwianie. Rozumiem, że napisałeś to już wcześniej ale nie mam zamiaru czytać 5k postów aby to znaleźć. Jeśli komuś nie ruszy G1 to prędzej poszuka w problemach dotyczących całej sagi niż samej nocy kruka. Robisz z igły widły :p

A apropos Gothica 3 (na Win7 testuje wszystkie części) to jeśli komuś nie będzie chciał ruszyć, radze zainstalować patcha 1.6 i problem z głowy ;)
Dla leniwych link: http://gothic.org.pl/forum/index.php?/files/file/105-gothic-3-patch-16/ :p
wiem, ze jest patch 1.7 ale go nie testowałem. 1.6 działa to po co majstrować :D
 

Falka

Member
Dołączył
25.3.2010
Posty
44
O dzięki Ci Esmallionie, że o tym napisałeś, będę mogła wkońcu pograć w starsze części : D co do Win 7 64 ja też nie miałam żadnych problemów z zainstalowaniem i odpaleniem gry, musiałam tylko później naprawić problem z deszczem bo podczas grania nic nie było widać.
 

Esmallion

New Member
Dołączył
26.10.2010
Posty
194
A wie ktoś dlaczego Gothic acania mi się wyłącza? kilka razy mu się zdarzyło. Da się grac, ale to jest dziwne.

Dobra, wszystko już działa, pytanie nie ważne :p
 

abi

Witch numero Uno
Członek Załogi
Dołączył
22.11.2008
Posty
8869
u mnie na lapku (vista 32 bity) g1, g2 i nk działa bez problemu, natomiast nie działa (lub działa niepoprawnie) większość modyfikacji do tych serii. zawsze instaluję je wraz z grą na drugiej partycji i wszystko działa poprawnie. więc jeżeli komuś nic nie pomoże, to niech spróbuje na drugiej partycji zainstalować - w większości problemów pomaga (ale nie zawsze).
od g3 w górę nic nie działa ale to wina sprzętu (za słaby).
 

Esmallion

New Member
Dołączył
26.10.2010
Posty
194
Ciekaw jestem, czy sposób będzie także działał na win 8 i innych nowszych systemach...
 
Do góry Bottom