Plebiscyt Na Gry Dekady (Gry Online.pl)

Status
Zamknięty.

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Pojawiły się wyniki dotyczące plebiscytu. Co ciekawe wygląda na to, że Gothic jest nie do zdarcia, bo wspiął się na pudło zajmując 3 miejsce i pokonując wiele ciekawych pozycji.

http://www.gry-online.pl/S018.asp?ID=769

jak myślicie co wpływa na wciąż duża popularność :)
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Sentyment starszych graczy do starych dobrych gier, które aż kipiły "tym czymś". Dzisiaj próżno tego szukać w najnowszych, hitowych tytułach...
Gothic wiecznie żywyj!
 

Nekromanta Boom

Dzika Karta
Weteran
Dołączył
1.10.2004
Posty
3777
Dobra, piszta że hejtuje, ale...

jak myślicie co wpływa na wciąż duża popularność

Fakt, że Gothic szutrmem zdobył polski rynek sprawił, iż wciąż w sieci jest mnóstwo fanów tej serii, dzięki czemu, jak w tym wypadku, zaklikują tytuł, który nie zasłużył na takie wyróżnienie. Porównam to do sportu. To tak jak wybór Lewandowskiego na najlepszego gracza Bundesligi. Owszem, bardzo udany sezon, sporo akcji, ale byli od niego lepsi. Tymczasem kibice zebrali się w kupę i ruszyli wybrać swoje ulubione tytułu a niekoniecznie najlepsze ( lubię Wieźdzmina, ale najlepsza gra dekady? Dajcie spokój...).

Wypada jednak pogratulować Gothicowi, widać mnóstwo fanów ma ( i słusznie ) gdzieś złe sterowanie i bugi, liczy się klimat. Tym niemniej nie są to NAJLEPSZE gry dekady a ULUBIONE. Przynajmniej większośc z nich.

P.S. Co ciekawe, nie ma żadnej gry sygnowanej tytułem "The Elder Scrolls". Psipadek?
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
To chyba wynika z sentymentu związanego z nastawieniem producentów od gier. Kiedyś stawiano na długość rozgrywki, natomiast teraz gry podążają w kierunku szybkiej zabawy. Tylko czy naprawdę wszyscy gracze tego właśnie oczekują? To głównie amerykańce mają takie podejście do gier. W europie wciąż jest zapotrzebowanie na gry z wielowątkowa fabułą i rozgrywką na wiele godzin. I Kolejnym efektem jest wydawanie gier na różne platformy od PC przez PS3 po Xboxa, Przez co gry robią się nijakie, ze względu na dopasowanie do potrzeb konsolowców, gdzie typ gracza jest inny, a PC, gdzie typ gracza również jest inny. Dobrym przykładem Arcania, która stała się o wiele bardziej arcade'owa(aspekt walki) właśnie ze względu na konsole.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Z Gothiciem to myślę było tak: O Gothic! Znam, to zagłosuję na niego. Wiedźmin był fajną grą, trochę sterowanie było lipne z tego co pamiętam, słusznie został wybrany na najlepszą grę, ale według mnie choćby taka Mafia czy Crysis są dużo bardziej grywalne. To taka jakby sztuczna sympatia rodaków do rodzimych gier.
 

Biafra

Balotelli
Weteran
Redakcja
Dołączył
8.10.2010
Posty
2677
Crysis są dużo bardziej grywalne

Co kto lubi. To wszystko są subiektywne opinie. Mówisz Crysis grywalna gra itp., ale ja na przykład pograłem w dwójkę ze trzy godziny i odpuściłem. Niby nic jej nie brakuje, ale nie ruszyła mnie, ani nie wciągnęła mnie...
Może pod względem zaawansowania technicznego jest mnóstwo gier lepszych od Gothica, czy Wiedźmina. Może są lepiej zoptymalizowane, mają nowocześniejszy design itp..., ale w ostatecznym rozrachunku, chodzi o klimat i o to, co kto indywidualnie uważa za grywalne.
Dlatego nie dziwię się, że ranking wygląda tak, a nie inaczej, tym bardziej, że ludzie lubiący Gothica, czy też Wiedźmina to szczególna społeczność, lubiąca zrzeszać się na forach tematycznych, czy przeglądać stronki traktujące o grach. Widząc taki plebiscyt, głosują na swoich ulubieńców i już.
Znam ludzi, którzy nawalają wyłącznie w strzelanki, wszelkiego rodzaju Crysis'y, CoD'y i inne takie. Nie stwierdziłem, aby interesowało ich wyszukiwanie informacji na temat tych gier w necie, czy gdziekolwiek indziej. W duszy mają, jak się one sprzedają i ich ranking popularności. To są ludzie tego pokroju, którzy, gdy nowa gra się ukarze- kupują ją, (lub ściągają...), grają i zapominają; ewentualnie z nudów wracają do niej jeszcze raz. I tyle. Oni nie głosują, bo nie wiedzą, że gdzieś jakieś głosowanie jest... Ich wina.

Bardzo dobrze, że tak kształtuje się ranking- świadczy on bardziej o rodzaju graczy głosujących, niż o samych grach, lecz w ostatecznym rozrachunku: wystawia odpowiednią ocenę właśnie grą- jeżeli wiecie co mam na myśli.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
Porównam to do sportu. To tak jak wybór Lewandowskiego na najlepszego gracza Bundesligi. Owszem, bardzo udany sezon, sporo akcji, ale byli od niego lepsi. Tymczasem kibice zebrali się w kupę i ruszyli wybrać swoje ulubione tytułu a niekoniecznie najlepsze ( lubię Wieźdzmina, ale najlepsza gra dekady? Dajcie spokój...).

Dużo w tym prawdy. Do tego w ten sposób wypacza się wyniki, bo na różne akcje organizuje się pospolite ruszenie. Teraz z gortatem na mecz gwiazd NBA
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom