Kamienne Kręgi

Status
Zamknięty.

Elessar

Inkwizytor
Weteran
Dołączył
30.12.2007
Posty
2679
Chciałbym tutaj poruszyć temat kamiennych kręgów w G3. Widzimy tu takich wiele. Jest np. w lesie tam gdzie złodzieje zboża,albo w Klanie Młota. Jak wiadomo służyły nam one w NK do zdobycia ornamentów. Więc po co one na kontynencie ?
Zacytuje tu mój zeszyt do plastyki:
"Megality - duże kamienie; służyły one celom kultowym, niekiedy astronomicznym"
"Kromlech - budowla z megalitów w formie kręgu. Służyła ona celom kultu, najczęściej słonecznego."
Jednym z takich kromlechów jest Stonehenge.

Ja nie wiem co myśleć. A Wy ?
 

Najemnik@

Member
Dołączył
16.7.2008
Posty
531
Hmm..poniewaz sa one w myrthanie i nordmarze ale nie ma ich na pustyni Varnt gdzie rzadza sludzy beliara to mam teorie ze to ma zwiazane z wiara w boga ognia - Innosa juz z g2 wiadomo ze magowie ognia byli silnie powiazani z kregami np ten gdzie oko bylo zniszczone, a moze cos z astronomia nie wiadomo do konca nigdy..
 

Isidro

Szalony Bartek
Weteran
Redakcja
Dołączył
9.3.2009
Posty
6373
Prawdopodobnie to pozostałości po jakiejś prastarej kulturze ;) Możliwe też że Rhobar II miał zbyt duzo złota i z nudów kazał to poustawiać :D:D
 

Darknex

Debile
Dołączył
3.7.2009
Posty
16
Najczęściej w pobliżu takich kręgów można spotkać nieumarłych, gargulce itp. Możliwe więc, że magowie posługujący się czarną magią mogli je zbudować, by składać w ofierze wszelakie istoty. Być może to Orkowie je stworzyli.. W Nordmarze, obok jednego z grobowców kilku przedstawicieli tej rasy poświęciło ciało człowieka, aby wezwać demona.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
A może te kręgi służyły do tego samego co w G2, do modlenia sie przez magów ognia i nowicjuszy z klasztoru.
 

Gorn4

Member
Dołączył
4.12.2008
Posty
81
CYTAT(RoMek @ 04-07-2009, 12:06) index.php?act=findpost&pid=224515
A może te kręgi służyły do tego samego co w G2, do modlenia sie przez magów ognia i nowicjuszy z klasztoru.

Jeżeli tak by było, to szaman w Nordmarze nie przełamałby mocy takiego kręgu i nie przyzwałby demona. Pamiętajmy, że w G2 potrzeba było nie dość, że 3 to na dodatek Poszukiwaczy, aby przełamać aurę Słonecznego Kręgu. Wydaje mi sie, że to jest albo pozostałość po starej kulturze, albo to co powiedział DarKNeX. Chociaż jest jeszcze 3 opcja - PB zrobiło je, aby graczom wysiadły mózgownice z myślenia skąd się mogły one wziąć ;)
 

HousE

Obywatel
Dołączył
16.8.2009
Posty
374
A po co w GTA San Andreas są worki z ciałami na pustyni? Stworzyli je po to żeby urozmaicic tą gre nie myśląc zbytnio o tym.
Tak samo było z Gothiciem.
 

Koza123

Nadworny błazen Rangiza
Dołączył
1.7.2010
Posty
309
No fakt. Po co one są? Ja myślałem, że w każdym kręgu jest jakiś gość a może nawet potężny mag czy coś. Robiłem se nadzieje i niestety chyba tylko w jednym kręgu jest ten myśliwy Chris. Kurcze, ale rozczarowanie... :(
 

szkeleton

Hmmmm
Członek Załogi
Dołączył
15.11.2008
Posty
8520
Problem ROZWIĄZANY. Jeśli są jakiekolwiek wątpliwości, pytania proszę o założenie nowego tematu.

Wszelkie uzasadnione reklamacje/pretensje/sugestie/rady przyjmuje ekipa forum.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom