Dyskusja Ogólna

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Witam, niedawno jeden z czołowych, polskich raperów - Fokus (klik) został zaproszony do kawałka przez "królową" czyli Dodę. Nagrali go razem, no i jest on nagrany, bo go nagrali. Teraz na YouTubie i innych wrzutach ludzie się przezywają, obrażają i Fokusa i Dodę. Ja chciałem zapytać co wy, użytkownicy tegoż to forum sądzicie o takiej "fuzji" , warto dodać, że w Polsce robią z takiego czegoś wielki skandal, a na zachodzie Europy oraz w Stanach jest to normalne (patrz kawałek Eminem i Rihanna, który chyba był w jakimś tam stopniu popularny).

aha, tutaj macie do posłuchania
 

Electric Dragon

Majster
Weteran
Dołączył
22.8.2009
Posty
4209
W pierwszym miejscu był nie porównywał Rihanny do Dody. Ogólnie spływa to po mnie. Nie jestem fanem obydwojga. Chcą coś robić, czują kasę, niech robią. Zobaczymy ile zysku im przyniesie ta fuzja. Ale im się głośniej o czymś mówi, tym lepiej zaistnieje na rynku/.
 

Arven

Mr. Very Bad Guy
Weteran
Dołączył
18.5.2007
Posty
3647
Fokusa bardzo lubię, Dody nie słucham. Generalnie tak samo jak Fokus mam polewę z ludzi, którzy bardzo przeżywają taki duet. Osobiście uważam, że można zrobić taki muzyczny eksperyment i zobaczyć co z tego wyjdzie. W "f*ck it", o ile Doda po mnie spływa to uważam, że Fokusmok jak najbardziej dał radę, bardzo dobry tekst i styl.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Chcą coś robić, czują kasę, niech robią.
Dodam jeszcze, że fokus nie wziął pieniędzy za wystąpienie w tej piosence.
 

yeed

Trolololo Guy
Weteran
Moderator
Dołączył
10.1.2007
Posty
8223
...Nagrodę odebrał w naturze :trollface:
 

Rangiz

Weteran
Weteran
Redakcja
Dołączył
13.11.2007
Posty
4946
Muzyka mi się nie podoba, doda mi się podoba jako ciało, jako charakter nie, o tym fokusie pierwsze słyszę.
Doda tam drze ryje i jej cześć jest bez polotu. Co do tego rapu czy hi-hopu (nie wiem, nie znam się) to się nie wypowiadam, bo się nie znam.

Co do samej fuzji, to krzyczą fanatycy, ci zawsze są skrajnościami. A jak już to ktoś napisał, taki zamęt jest im na rękę. Ot co, idę robić pierogi ruskie.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Też myślę, ze Doda mu dała, nawet w jednym wywiadzie coś wspominała zaraz znajdę wywiad, poczekajicie

Od 4:50 obejrzyjcie jak doda mówi.
No i wszystko jasne.
 

Vendetta

Deathproof
VIP
Dołączył
27.2.2009
Posty
1393
Czas ożywić temat.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7S8fAAfsp50&feature=related[/youtube]
Nawet niezłe. Nie dziwię się, że black metal jest tak mało popularny. "Ciemna strona" muzyki (nie, nie rap).
 

Arven

Mr. Very Bad Guy
Weteran
Dołączył
18.5.2007
Posty
3647
Jest mało popularny bo black metal jest ujowy, muzyka dla kuców najwyższego sortu. A to śmieszne malowanie sobie twarzy i pozowanie na straszydło przez wykonawców tylko utrzymuje mnie w przekonaniu, że ten rodzaj muzyki jest tworzony przez ludzi nie do końca sprawnych umysłowo. Cała ta otoczka związana z black metalem to jedno wielkie pośmiewisko. Tyle mogę w tym temacie powiedzieć : )
 

Vendetta

Deathproof
VIP
Dołączył
27.2.2009
Posty
1393
Ja się z tobą nie zgadzam, image czasami jest śmieszny, ale tu o muzykę chodzi. Fajne tematy, dobre brzmienie... I to coś oryginalnego, odmiana od dawno już nieżyjących "gwiazd", których niektórzy słuchają, bo "to klasyka". Ja słucham tego, co mi się podoba, a nie tego, co jest wypromowane jako "każdy musi to znać".
 

Arven

Mr. Very Bad Guy
Weteran
Dołączył
18.5.2007
Posty
3647
Też słucham tego, co lubię. Ale nie potrafię się do blacku przekonać, dla mnie był, jest i będzie zły. Generalnie to trochę wstyd mi za to, że kiedyś słuchałem prawie tylko metalu, bo to jednak nie jest dobra muzyka. Przekonałem się do innych gatunków. przede wszystkim rock i polski rap (można napotkać wiele świetnych grup i artystów solowych), ale zdarza się też np. oi! (odmiana street punku) itp.
 

Dragomir

Adam Konopka
Weteran
Dołączył
25.9.2004
Posty
2527
zupełnie nie przemawia do mnie muzyka w której "wokalista" szczeka do mikrofonu brednie o szatanie, najczęściej i tak nie da się go zrozumieć - ale to przecież growl, fanatycy mnie zjedzą jak powiem że jest beznadziejny. technicznie też nic specjalnego. generalnie, black metal to muzyka czczona przez tych najbardziej 'trve' metali ;d co moim zdaniem konkluduje dyskusję. to produkt wypuszczony na rynek, dla tych osób, które nie chcą być takie jak wszyscy a w rezultacie są takie jak wszystkie dzieci metalu które rzuciły się na komercyjny produkt idealnie wcelowany w swój target :)
 

Vendetta

Deathproof
VIP
Dołączył
27.2.2009
Posty
1393
zupełnie nie przemawia do mnie muzyka w której "wokalista" szczeka do mikrofonu brednie o szatanie, najczęściej i tak nie da się go zrozumieć - ale to przecież growl, fanatycy mnie zjedzą jak powiem że jest beznadziejny. technicznie też nic specjalnego. generalnie, black metal to muzyka czczona przez tych najbardziej 'trve' metali ;d co moim zdaniem konkluduje dyskusję. to produkt wypuszczony na rynek, dla tych osób, które nie chcą być takie jak wszyscy a w rezultacie są takie jak wszystkie dzieci metalu które rzuciły się na komercyjny produkt idealnie wcelowany w swój target :)
Próbujesz przez to powiedzieć, że chcę być "tró" metalem i jestem fanatykiem... Nie jestem fanatykiem, nie chce być "tró" (to tylko chore pozerstwo) owszem, są fajne kawałki black metalowe, ale tu przyznam, że to rzadkość. Nie wyznaję szatana, nie maluję się na pandę, nie growluje do małych dzieci. Słucham tego, co mi się podoba.

Dobry kawałek, chociaż cover:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Z-yRuDzXN90[/youtube]

Żałosny black metal z bardzo zawiłym tekstem (Black metal ist krieg! x50):
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=N7piTcDllnY[/youtube]
Zawsze kiedy tego słucham, nie mogę powstrzymać się przed śmiechem.

W większości przypadków black metal to bezsensowne darcie mordy ku chwale szatana, jak Drag zauważył. Ale są też wyjątki, o nich nie można zapomnieć.


Co do innych gatunków, nie poszukuję muzyki. Jestem przywiązany do jednego gatunku, chociaż czasem odkrywam coś nie-metalowego, oczywiście nie żałuję.
 

RoMek

Niewolnik systemu
Członek Załogi
Dołączył
7.5.2008
Posty
4785
Ładnie wykonany utwór, z przesłaniem. Jaram się tym już bardzo długo.
 
Do góry Bottom